Torku Jelifest

Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu?

  • Giriş Tarihi: 18.04.2019 14:03
  • Güncelleme Tarihi: 14:03
Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu?

3 Eylül 2018'de Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil mahallesindeki evlerinde kızlarının önünde canice öldürülen Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen çiftinin katili kim? Mehir cinayetine kurban gittiği düşünülen Büyükşen çiftiyle ilgili Müge Anlı'da bugün neler yaşandı?

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ve Tatlı Sert programında 3 Eylül 2018 tarihinde kızlarının önünde canice öldürülen Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’in katili aranıyor.

Programın 18 Nisan 2018 Perşembe günü yayınlanan bölümünde bir gün öncesinde yayın sonrası konuşulanlar ekrana geldi. Müge Anlı’nın sorduğu sorulara çelişkili yanıtlar veren çiftin oğulları Uğur Büyükşen bu kez de öldürülmeden önceki Nisan ayında babasını bir gün düşünceli biçimde gördüğünü anlattı. Büyükşen’in sözleri üzerine sinirlerine hakim olamayan Müge Anlı ” Uğur sen neyi saklamaya çalışıyorsun? Afganlar, Nisan’da sıkıntılı gördümler, babam cemaate katıldı, kiralık katiller falan…” derken “Hedef babandı, annen neden öldürüldü, katili tanıdığı için mi öldürüldü sence” diye sordu.

Stüdyoda bulunan Uğur Büyükşen’nin duygu durumunun künt olduğunu söyleyen Anlı, mehir meselesi konusunda annesinin tavrını öğrenmeye çalıştığı Büyükşen’den “İstese annem babamı ikna ederdi” yanıtını aldı.

Öldürülen çiftin İstanbul’da yaşayan doktor oğlu Osman Büyükşen, gelin Betül Hanımla ilgili bir detay paylaştı. Cinayet sırasında evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen’in ağabeyine anlattığına göre gelin Betül Büyükşen cinayetten önceki bir hafta boyunca her gün ailesinin evine gidip gelmişti. Gelin Betül bu iddiaları da reddederken cinayet gecesi telefonundan silinen 380 mesajı da kendisinin silmediğini yineledi.

Öldürülen çiftin stüdyoda bulunan dünürleri Muammer Beyin evinin olay mahalline olan mesafesi ve gidiş dönüş süresi de yine canlı yayında ölçüldü. O gün dünür Muammer Beyin evinde bulunan herhangi birinin Büyükşen çiftinin evine gidip, cinayetleri işleyerek geriye dönmesinin tam olarak ‘3 dakikada’ gerçekleşebileceği tespit edildi.

Programda cinayetlere şahit olan Büşra Büyükşen’in neden yayına katılmak istemediği  de konuşuldu. Büşra Büyükşen’in cinayeti işleyen kişi ya da kişilerden tehdit alıyor olabileceği ihtimali üzerinde durulurken Müge Anlı ” Ben Büşra ile konuştum. Büşra biliyor. Ona bazı isimler sordum bunlar olabilir diye, ağabeyi Uğur’la ilgili ‘O yapmaz diyemem’ diyor şeklinde konuştu.

Programın ilerleyen dakikalarına gelin Betül Büyükşen’in olaydan sonra da gözaltına alınan halasının oğlu Mehmet Ali Dayanır’ın çelişkili açıklamaları damgasını vurdu. Cinayet günü onun da gelin Betül hanımın ailesinin evinde olduğu konuşulmuştu. Mehmet Ali Dayanır’ın olay günü Büşra’nın babasının vurulduğunu haber vermek için gelmesinden 15 dakika önce eve geldiği, geliş yolunu da anlamsız bir şekilde uzatarak sanayi yolundan geçtiği öğrenildi. Mehmet Ali Dayanır Müge Anlı’nın “Senin söylediğin yollardan geçtiysen ya Büşra’nın geldiği araçla, ya jandarma aracıyla karşılaşmış olman lazım” sözlerine ısrarla “Görmedim” diye yanıt veren Dayanır bütün dikkatleri üzerine topladı.

 > Yeni Meram >Genel > Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu?
HABER YORUMLARI