Torku Jelifest

Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu?

  • Giriş Tarihi: 24.04.2019 12:20
  • Güncelleme Tarihi: 14:15
Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu?

24 Nisan Müge Anlı canlı yayınında Konya'daki cinayetle ilgili herkesi şaşırtan gelişme yaşandı. Necla ve Büyükşen çifti, kızları Büşra'nın gözü önünde maskeli saldırgan tarafından öldürülmüştü. Tek görgü tanığı ve olaydan tek sağ çıkan kişi Büşra Büyükşen'in çelişkili ifadeleri kafaları karıştırırken, Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınında, cinayetle ilgili swap raporu ortaya çıktı.

Mutlu Akü

Tüm Türkiye, Konya’nın Karatay ilçesine bağlı İsmil mahallesinde 3 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 22.00 sıralarında pompalı tüfekle öldürülen Büyükşen çiftini konuşuyor. Maskeli saldırgan tarafından işlenen cinayetten kızları Büşra Büyükşen baygın numarası yaparak kurtulmuştu. Metin Büyükşen ile gelin Betül Büyükşen’in mehir kavgası da herkesin dilinde. Canlı yayında dinletilen ses kaydı ise olayın büyüklüğünü bir kez daha gösterdi. Uğur ve eşi Betül hanımın ise cinayeti anlaşamadıkları mehir konusundan dolayı cinayeti azmettiricisi olarak suçlanıyor.

Müge Anlı’nın daha önce programda defalarca bahsettiği Metin Büyükşen ile gelini Betül arasındaki ‘mehir’ hakkında telefon konuşmasından bir bölüm yayınlandı. Yayınlanan parçası bile stüdyodakiler ve ekran başındakilerin şaşkına dönmesine yetti.

Metin Büyükşen telefon konuşmasında mehir pazarlığı yapıyor ve gelini Betül hanıma elindeki para ve arabayı vermeyi teklif ediyor. Ancak Betül’ün verdiği cevap herkesi şoke etti. Betül Büyükşen, bu paranın mehir parasının karşılığı olamacağını ve bununla yetinmeyeceğini Metin Büyükşen’e ifade ediyor..

‘Mehrimi alamazsam mahkemeye veririm’

Öldürülen Metin ve Necla Büyükşen’in akrabaları Emine Hanım verdiği röportajda, gelin Betül’ün mehir parasını takıntı haline getirdiğini söyledi. Emine Hanım Betül Büyükşen’in kendisine ‘Mehirimi alacağım, olmazsa mahkemeye veririm’ dediğini iddia etti. Emine Hanım ayrıca, Uğur’un babasına maddi açıdan çok kızgın olduğunu ve sinirlerine hakim olmakta zorlandığını iddia etti.

SON BÖLÜMDE YAŞANANLAR

Programın bugün yayınlanan bölümüne canlı yayına bağlanan dünür Muammer Bey, kızının ve damadının cinayetten önce evde bu kadar büyük kavgalara sebep olduğunu bilmediğini söyledi.

Cinayetten sonra yapılan testte swap raporu pozitif çıkan çiftin oğlu Uğur ve gelinleri Betül’ün gözaltına alındıktan sonra neden serbest bırakıldığı da programda gündeme geldi. Uğur ve Betül Büyükşen çiftinin gözaltına alındığı gün Muammer Beyin jandarmanın önünde bekleyip içeriye girmediği ortaya çıktı.

Konuşmalar sırasında Uğur Büyükşen’in anne ve babasını evden kovduğunun yeniden gündeme gelmesi üzerine sinirlerine hakim olamayan Müge Anlı, “Sen benim oğlum olsaydın ben sana hiçbir şey vermezdim. Terörist mi yetiştiriyoruz? El bebek gül bebek yetiştirelim, gelsin saygısızlık yapsın. Ne hakla? Babayı evden kovmak ne demek? Kimin evinden?” dedi.

Uğur, Betül ve Ertuğrul’da atış artığı izlerine rastlandı

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’i öldüren maskeli katil hakkında ortaya çıkan yeni bilgiler herkesi şok etti. Jandarmanın balistik raporu 3 ismi işaret etti. Cinayete ilişkin olay günü jandarmanın aldığı delillerin ilk incelemesi tamamlandı. Jandarma Kriminal laboratuvarından gelen ‘atış’ analizi şaşkına çevirdi. Rapora göre Ertuğrul Ekmekçi’nin sağ elinde, Uğur Büyükşen’den sağ, sol ve elbiseler başta olmak üzere tüm örneklerde, eşi Betül’ün ise sağ el ve yüzden alınan örneklerde atış artıkları tespit edildi.

Cinayetin tanığı olan Büşra Büyükşen’den de örnekler alınmıştı. Rapora göre Büşra’nın el ve yüz başta olmak üzere alınan örneklerde atış izi bulunmadı. Büşra’da sadece ‘sarılma ile bulaştığı’ tahmin edilen kıyafetlerinde uyumlu örnekler tespit edildi.

Olaydan sonra yapılan swap testinde Uğur ve Betül Büyükşen çifti ile birlikte gelin Betül’ün akrabası Ertuğrul Ekmekçi’de barut izine rastlandığı konuşulurken Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Şevki Sözen, “Bu çok pozitif bir delildir. Bunu açıklayabiliyor olmanız lazım” dedi. Şevki Sözen, “Raporu görmediğim için çok fazla yorum yapamıyorum ama bu sonuçlar sizin orada olduğunuzu söylemek için yeterli”dedi.

En önemli somut delil sayılan rapor açıklanınca Betül ve Uğur ‘hiç silahla atış yapmadıklarını’ iddia ettiler. Uğur 1 yıl önce silah kullandığını söylerken, Betül silah kullanmayı bilmediğini söyledi. Öldürülen çiftin diğer oğlu Osman Büyükşen  ise balistik raporuyla ilgili kritik bir soru gündeme getirdi. Uğur’un yüzünde atış kaynaklı işaret bulunmuştu. Cinayetin tanığı Büşra ise eve gelenlerin maskeli olduğunu söylemişti. Bu durumda Uğur’un yüzünde swap izi olmaması gerekiyordu. Eğer katil Uğur ise Büşra ‘maskeliydiler’ diyerek yalan mı söylüyor?

Olaydan sağ kurtulan ve verdiği çelişkili ifadelerle dikkat çeken Büşra’nın  sorgu sırasında “Beni mahkemeye çıkarmayın, bildiklerimi anlatacağım” dediği iddia edildi. Büşra Büyükşen bu iddiayı da reddetti.> Yeni Meram >Güncel > Konya’da öldürülen Necla- Metin Büyükşen çiftinin katili bulundu mu?
HABER YORUMLARI