Torku Jelifest

Konya’da okullara kar tatili – 8 Ocak Konya kar tatili

  • Giriş Tarihi: 8.01.2019 3:59
  • Güncelleme Tarihi: 8:40
Konya’da okullara kar tatili – 8 Ocak Konya kar tatili

Konya'da okullar tatil mi? Konya ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırdı. Konya’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Konya merkez ilçelerinde 8 Ocak salı günü eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Mutlu Akü

Konya ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırdı. Konya’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Konya merkez ilçelerinde 8 Ocak salı günü eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Ayrıca tatil kararı alınan ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engeliler, harp malulü ve gazilerin de 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacakları kaydedildi.

Konya merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde eğitime 8 Ocak salı günü bir gün süreyle ara verildi. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, okulların yoğun kar yağışı nedeniyle Konya merkezde tatil edildiğini duyurdu. Altay, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Sevgili Çocuklar;

Sayın Valimizle görüştüm. Yarın hava şartları nedeniyle Konya merkez Beyşehir, Ahırlı, Yalıhüyük, Hüyük ve Seydişehir ilçelerimizde eğitime 1 gün ara verildi. Bu arayı iyi değerlendireceğinize inanıyorum. Yarın okuduğunuz kitapların fotoğraflarını bekliyorum.

Karayolları ekiplerinin çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Kar yağışı nedeniyle kent merkezi de beyaza büründü. Belediye ekipleri ana arterlerde ulaşımın aksamaması için çalışma yaptı.

Konuyla ilgili Konya Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle;

“Valiliğimizce; yoğun kar yağışı, tipi ve buzlanma nedeniyle İl Merkezindeki Meram, Karatay ve Selçuklu İlçelerinde 08.01.2019 Salı günü resmi ve özel ilk ve orta dereceli tüm okullar, özel kreş ve gündüz bakım evleri, çocuk kulüpleri, rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları 1 (bir) gün süre ile tatil edilmiştir. Ayrıca aynı tarihte 2002/58 sayılı Genelgenin 3. maddesi gereğince tatil edilen ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engeliler, harp malulü ve gaziler de (%40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.”

Ayrıca Konya’nın bazı ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, Beyşehir, Ahırlı, Yalıhüyük, Hüyük, Seydişehir, Kadınhanı, Sarayönü ve Çumra ilçelerinde yoğun kar yağışı ve sert kış şartları nedeniyle ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime salı günü de ara verildi.

Hadim ve Taşkent ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören öğrenciler için salı günü tatil edildi.

Ayrıca tatil kararı alınan ilçelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engeliler, harp malulü ve gazilerin de 1 (bir) gün süre ile idari izinli sayılacakları kaydedildi.

Konya için hava durumu

Meteoroloji Konya Bölge Müdürlüğü, “Dün akşam saatlerinden itibaren Konya’da etkili olan kar yağışının yarın ( 8 Ocak Salı ) gün boyu aralıklarla devam edeceği ve yer yer kuvvetli olarak gerçekleşeceği beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının da 4 ila 7 derece civarında azalmasına bağlı olarak yağış ve sonrasında görülecek kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer tipi sebebiyle ulaşımda aksamalara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” açıklamasını yaptı.> Yeni Meram >Konya > Konya’da okullara kar tatili – 8 Ocak Konya kar tatili
HABER YORUMLARI