Torku Jelifest

Konya’da ”Mesleki İnceleme ve Araştırma” Toplantısı

  • Giriş Tarihi: 18.11.2015 12:07
  • Güncelleme Tarihi: 12:07
Konya’da ”Mesleki İnceleme ve Araştırma” Toplantısı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, "Mesleki İnceleme ve Araştırma" konulu toplantı için Konya’da buluştu.

Novotel’de düzenlenen 17-22 Kasım tarihlerinde devam edecek toplantının ilk günündeki sunuma, Konya Valisi Muammer Erol, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Haluk Dursun, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım Keser, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çıpan ve çok sayıda kurul üyeleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Asım Keser, her sene düzenli olarak yapılan mesleki, araştırma, inceleme, değerlendirme toplantılarını bu sene Konya’da düzenlediklerini söyleyerek, bu programları Anadolu’nun her noktasına taşıma iradesi taşıdıklarını söyledi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Haluk Dursun ise, “Farklı bir anlatım tarzı denemek ama bunun içerisinde Türkçe’nin zenginliğini ve Türkçe’nin sınırını ifade etmek istiyorum. Güzel ve doğru Türkçe konuşmak gerekiyor. Kültür Bakanlığı’ya yakışan ve yapması gereken bir iştir bu. Onun için burada Türkçe’ye dikkat çekmek ve bu konuda sizi ve kendimi zorlamak istiyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Dursun, “Medine’ye mim koymak” konulu sunumunu gerçekleştirdi.

konyada-mesleki-inceleme-ve-arastirma-toplantisi> Yeni Meram >Konya > Konya’da ”Mesleki İnceleme ve Araştırma” Toplantısı
HABER YORUMLARI
blank