Torku Jelifest

Konya’da maden işçilerinin eylemi sürüyor

  • Giriş Tarihi: 22.03.2016 10:48
  • Güncelleme Tarihi: 10:48
Konya’da maden işçilerinin eylemi sürüyor

Konya'nın Ilgın ilçesinde işten çıkarılan 17 maden işçisinin, dün işyeri önününde başlattıkları eylem devam ediyor.

İşletme önünde dün sabah saatlerinde eyleme başlayan 17 işçi, gece boyunca evlerinden getirdikleri odun ve oto lastiklerini yakarak ateşin başında beklediler.

Haklarını alana kadar eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını ifade eden Maden-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Yıldırım Beyazıt Çetin, “Sendikamıza üye oldukları gerekçesi ile işten çıkartılan arkadaşlarımızla, eylemimize gecede eylem çadırımızı terk etmeden 7 gün 24 saat devam ediyoruz. Biz sendika yönetimi olarak işçilerimizin yanındayız. Bizzat bende çadırdan bir an olsun ayrılmadan bekliyorum. Firma yetkililerini yanlışlarından dönmeleri konusunda dün uyarmıştık. Biz işimizin başındayız. Grevimize işten çıkartılan arkadaşlarımız, işe geri alınmazlar ise diğer işçi arkadaşlarımızda sahaya çıkmayarak iş durdurma eylemine gideceğiz” dedi.

İşten çıkartılan personelin ısınmak için yanlarında getirdikleri odun ve eski oto lastiklerini yakıp ısındıklarını aktaran Başkan Çetin, “Gecenin soğuğuna aldırmadan sonuç alana kadar bekleyeceğiz. Ayrıca bize eylem çadırımıza gelerek destek olan sivil toplum örgütlerinin başkanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Nizamiye önünde dün “sendika hakkımız engellenemez, direne direne kazanacağız” şeklinde logan atıp eylem çadırı kuran sendika üyesi işçiler, iş yeri önünde grev başlatmıştı.> Yeni Meram >Konya > Konya’da maden işçilerinin eylemi sürüyor
HABER YORUMLARI