Torku Jelifest

Konya’da Kayalıktan Düşen Kişiyi Cep Telefonu Hayata Bağladı

  • Giriş Tarihi: 18.08.2015 17:21
  • Güncelleme Tarihi: 18:18
Konya’da Kayalıktan Düşen Kişiyi Cep Telefonu Hayata Bağladı

Konya’nın Ahırlı ilçesinde hayvanlarını otlatmak için çıktığı dağda kayalıklardan düşen bir kişi cep telefonuyla yakınlarına haber vermesinin ardından askeri helikopter ile bulunduğu yerden kurtarıldı.

Olay, sabah saatlerinde Ahırlı ilçesine bağlı, Manavgatlı vatandaşların yaşadığı Kurşunlu Yaylası’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sabah hayvanlarını otlatmak üzere yaylanın karşısında bulunan dağa çıkaran Latif Özden bir anda dengesini kaybederek kayalıktan aşağı düştü. Ağır yaralanan Özden hemen cep telefonu ile yakınlarına haber verdi. Yakınlarının haber vermesi üzerine hemen olay yerine Ahırlı Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler ile AFAD ve UMKE kurtarma ekipleri gelerek sarp kayalıkların arasından tırmanarak Latif Özden’e ulaştılar. Ancak yaralıyı indirmek mümkün olmayınca Konya’dan askeri helikopter istendi. Helikopterin yerlerini tespit edebilmesi için ekipler ateş yaktı. Askeri helikopter sarp kayalıkların arasında zorlukla personel ve sedyeyi indirerek uzaklaşırken yaralının hazırlanmasının ardından ikinci kez kayalıkların arasına girerek yaralıyı helikoptere alarak Konya’ya sevk etti.

konyada-kayaliktan-dusen-kisiyi-cep-telefonu-hayata-bagladi-2> Yeni Meram >Konya > Konya’da Kayalıktan Düşen Kişiyi Cep Telefonu Hayata Bağladı
HABER YORUMLARI