Torku Jelifest

Konya’da karne dağıtım töreni düzenlendi

  • Giriş Tarihi: 17.06.2016 12:27
  • Güncelleme Tarihi: 12:38
Konya’da karne dağıtım töreni düzenlendi

Konya Valisi Vali Yakup Canbolat, Selçuklu Hakim Ömer Onsun İlkokulundaki karne töreninde yaptığı konuşmada, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının son gününde öğrencilerin heyecanını paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Konya’da 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı sonunda 435 bin 930 öğrenci karnesini alarak yaz tatiline girdi.
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nın sona ermesinin ardından merkez Selçuklu ilçesinde bulunan Hakim Ömer Onsun ilkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Programa, Konya Valisi Yakup Canbolat, Selçuklu Kaymakamı Sabit Kaya, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve öğrenciler katıldı.

Vali Yakup Canbolat, Konya’da beşinci günü olduğunu söyleyerek, “Biz de Konya ilinde eğitimin kalitesinin daha ileriye taşınması çocuklarımızın geleceğinin daha doğru şekillendirilmesi konusunda bir gayretin ve çabanın içerisinde olacağız. Onlar bizlerin geleceği, ülkenin geleceği. Onların daha iyi fiziki mekanlarda, daha nitelikli, daha kaliteli daha rekabetçi daha hayata alışmış, alıştırılmış, eğitim şartlarıyla yetiştirilmelerini biz arzu ediyoruz. Bu karnelerin çocuklara hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise, bu eğitim öğretim yılını Konya genelinde 19 bin 917 derslik, 2 bin 358 eğitim kurumu, 2 bin 470 idareci, 32 bin 188 öğretmen ve 435 bin 930 öğrenci ve 7 bin 260 yabancı uyruklu öğrenci ile başarılı bir şekilde tamamlamış olduklarını ve Konya’da 435 bin 930 öğrencinin bugün karnelerini aldığını ifade etti.

2015-2016 eğitim öğretim yılının Konya açısından kazasız belasız geçtiğini belirten Gürsoy, karne günü vesilesiyle velilere de bazı tavsiyelerde bulunarak, “Tüm öğrencilerimizin her dersten başarılı olmasını hepimiz arzu ederiz ama bazı öğrencilerimizin eksiklikleri mutlaka olacaktır. Buradan velilerimize özellikle bu yaz tatilinde gördükleri eksiklikleri tamamlamaları konusunda çocuklarımıza yardımcı olmaları, daha çok rehberlik etmelerini, eksik oldukları konulardaki bilgi eksikliklerini özellikle Milli Eğitim Bakanlığımızın EBA sistemini kullanmak suretiyle çocuklarına rehberlik etmelerini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı. Gürsoy ayrıca, LYS sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi.
Konuşmaların ardından öğrencilere protokol üyeleri tarafından karnelere dağıtıldı. Program öğrenci ve öğretmenlerle birlikte protokol üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’da karne dağıtım töreni düzenlendi
HABER YORUMLARI