Ruşeym Torku

Konya’da İş Yerleri Sahura Kadar Açık

  • Giriş Tarihi: 17.06.2015 11:00
  • Güncelleme Tarihi: 11:04
Konya’da İş Yerleri Sahura Kadar Açık

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Ramazan ayında Konya’daki iş yerlerinin sahura kadar açık olacağı müjdesini verdi.

11 ayın sultanı Ramazan ayının başlaması nedeniyle günlerin uzun olmasını da değerlendirdiklerini belirten KONESOB Başkan Ali Osman Karamercan, “Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın geç saatlerde ve sahur vakitlerinde rahat alışveriş yapmaları için girişimlerde bulunduk. Valilik ve belediyemizden gerekli izinleri aldık. Esnafımızın Ramazan ayı boyunca sahura kadar iş yerlerini açmalarını sağladık” dedi.

“HEM ESNAF HEM DE VATANDAŞIMIZ RAHAT ETSİN”
Verilen izin sayesinde vatandaşların geç saatlere kadar rahat bir şekilde alışveriş yapacaklarını ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini kaydeden Başkan Karamercan, “5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 34. maddesi gereğince umuma açık yerlerin açılış ve kapanış saatleri belediye encümenleri tarafından belirlenir. KONESOB olarak 17 Haziran 2015 tarihi ile 16 Temmuz 2015 tarihleri arası sabah 04.00’e kadar iş yerlerimizin açık bulundurulması için ilçe kaymakamlıkları kanalıyla belediyelerimize gerekli yazılar yazılmış, belediyelerden gerekli izinler alınmıştır. Esnaf ve Sanatkarlarımızın her zaman olduğu gibi Ramazan Ayı boyunca da müşterilerine ahilik geleneğimizi de göz önünde bulundurarak fiyat uygulamasında, gerekse kaliteli üretim ve hizmette gerekli titizliği ve insan sevgisini ön plana alarak davranacaklarına yürekten inanıyorum. Esnaf ve sanatkarlarımızın, halkımızın mübarek Ramazan ayını kutlar, hayırlı Ramazanlar ile huzurlu ve bol kazançlı günler dilerim” diye konuştu.

“RAMAZANDA ZAM YOK”
Her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan ayında esnafın zam yapmayacağının altını çizen Başkan Karamercan, esnaf ve sanatkarlara da müşteriyle ilişkiler konusunda uyarılarda bulundu. Günlerin uzun olduğunu, insanların oruçlu olması nedeniyle sinirlerin de gergin olacağını hatırlatan Karamercan, vatandaşlara güler yüz gösterilmesini, müşteri memnuniyetinin ön plana çıkarılmasını, müşteriyi incitmeden satışların gerçekleştirilmesini tavsiye etti.
Hayır sahiplerinin yapacakları Ramazan paketlerine de değinen Başkan Karamercan, gerek esnafların gerekse de hayır sahiplerinin, aldıkları gıdaların son tüketim tarihlerine dikkat etmeleri konusunda da uyarılarda bulundu.> Yeni Meram >Konya > Konya’da İş Yerleri Sahura Kadar Açık
HABER YORUMLARI