Torku Jelifest

Konya’da hava sıcaklıkları artıyor!

  • Giriş Tarihi: 6.06.2017 11:10
  • Güncelleme Tarihi: 11:12
Konya’da hava sıcaklıkları artıyor!

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre bugün Konya'da hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artması bekleniyor

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre bugün Konya’da hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artması bekleniyor

Meteoroloji 8. Konya Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre bölge genelinin bugün parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Öğleden sonra ise Konya’nın kuzey ve kuzeybatı kesimleri ile Aksaray’ın kuzey kesimlerinin çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının 1 ila 3 derece artması beklenirken, rüzgarın kuzeybatı ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Türkiye genelinde ise yapılan tahminlere göre sıcaklıkların batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde 1 ila 3 derece azalacağıbelirtildi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Sakarya, Bilecik, Sivas, Kırşehir, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara’nın doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Ülkemizin batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu, zamanla batı ve kuzeybatı, diğer yerlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun batısında kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.> Yeni Meram >Konya > Konya’da hava sıcaklıkları artıyor!
HABER YORUMLARI