Torku Jelifest

Konya’da hava sıcaklığı 3 ila 7 derece düşecek! Meteorolojiden yüksek kesimler için sel ve su baskını uyarısı

  • Giriş Tarihi: 29.03.2020 15:15
  • Güncelleme Tarihi: 15:20
Konya’da hava sıcaklığı 3 ila 7 derece düşecek! Meteorolojiden yüksek kesimler için sel ve su baskını uyarısı

Konya'da parçalı bulutlu havanın yerini sağanak yağışa bırakması bekleniyor. Meteolojiden yapılan son değerlendirmelere göre, 1 Nisan çarşamba gününe kadar etkili olacak sağanakla birlikte hava sıcaklığının 3 ila 7 derece düşeceği tahmin ediliyor

Mutlu Akü

Ülke genelinde yarın havanın çok bulutlu geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneybatısı, Karadeniz (Çorum, Amasya hariç), Doğu Anadolu (Malatya hariç) ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği öngörülüyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz’de yer yer gök gürültülü sağanak, Erzurum, Kars, Muş ve Bitlis çevrelerinde ise sabah ve gece saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

Konya’da hava durumu:

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

KONYA İÇİN METEOROLOJİK UYARI:

Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, 1 Nisan 2020 Çarşamba günü gece saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Yağışlarla birlikte yüksek kesimlerdeki mevcut kar örtüsünde erimeler de meydana gelebileceğinden, su baskınları ve taşkınlara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının yağışlı sistemle beraber bölgemiz genelinde hissedilir ( 3 ila 7 ) derece azalacağı tahmin ediliyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Konya’da hava sıcaklığı 3 ila 7 derece düşecek! Meteorolojiden yüksek kesimler için sel ve su baskını uyarısı
HABER YORUMLARI