Torku Jelifest

Konya’da hafta sonu hava nasıl olacak?

  • Giriş Tarihi: 14.03.2019 14:35
  • Güncelleme Tarihi: 14:35
Konya’da hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteorolojiden yapılan son değerlendirmeye göre, Cuma gününden itibaren puslu ve sağanak yağışlı havanın etkisi altına girecek Konya'da cumartesi gün de sağanak yağışlı geçecek. Yeni haftanın ise az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarından itibaren ülke genelinde havanın çok bulutlu olması bekleniyor.

Trakya hariç Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun batısı ile Yozgat ve Kırıkkale çevrelerinde yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Muğla çevresi, Aydın’ın kıyı kesimleri, Antalya’nın doğusu ile Adana, Osmaniye ve Hatay civarında kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgarın Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerinden, Güney Ege ve Batı Akdeniz’de de kuzeybatı yönünden kuvvetli eseceği öngörülüyor.

Konya genelinde parçalı bulutlu olan hava durumu cuma ve cumartesi günü sağanak yağış olarak kendini gösterecek. Pazar günü etkili olması beklenen parçalı bulutlu hava ise yeni hafta ile birlikte yerini yükselecek sıcaklıkla orantılı olarak güneşli havaya bırakacak> Yeni Meram >Güncel > Konya’da hafta sonu hava nasıl olacak?
HABER YORUMLARI