Torku Jelifest

Konya’da girişimcilik eğitimi

  • Giriş Tarihi: 13.02.2015 11:37
  • Güncelleme Tarihi: 11:38
Konya’da girişimcilik eğitimi

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) düzenlediği girişimcilik eğitimleriyle istihdama katkı sağlıyor.

Mutlu Akü

Oda Başkanı İsmail Turan, meslektaşlarına hizmetin yanında İŞKUR ile işbirliği yaparak, iş arayanlar için projeler ürettiklerini söyledi.

Turan “Geçmiş yıllarda yaptığımız istihdam garantili kurslarımızın bir benzerini girişimcilik eğitimi programı ismiyle düzenlemeye devam ediyoruz. Girişimcilik eğitimlerinde bugüne kadar 24 grupta toplam 600 kişinin mülakat ve eğitimlerini başarıyla tamamladık” dedi.

Yeni grup mülakatları hakkında da bilgi veren Turan, şunları kaydetti:

“Diğer grupların mülakatlarını 25 Şubatta oda hizmet binamızda gerçekleştireceğiz. Mülakatlara diğer gruplara seçilemeyen kişiler de katılabilicek. Proje kapsamında yapılan mülakatı geçerek eğitim almaya hak kazanan kursiyerlerimiz eğitim boyunca sigortası yoksa günlük 20 lira ödeme alacak. Kursiyerlerimiz eğitim sonunda mezun olmaları durumunda KOSGEB’ten 30 bin lira geri ödemesiz veya 70 bin lira sıfır faizli ödenek alabilecekler. Düzenleyeceğimiz girişimcilik kursları için aranan şartlar ise, Çalışma ve İş Kurumu’na kayıtlı olmak,18 yaşını tamamlamış olmak ve benzer eğitimlerden daha önce yararlanmamış olmaktır.”> Yeni Meram >Konya > Konya’da girişimcilik eğitimi
HABER YORUMLARI