Torku Jelifest

Konya’da genç STK’lar darbeci zihniyete tepki gösterdi

  • Giriş Tarihi: 18.07.2016 15:19
  • Güncelleme Tarihi: 15:19
Konya’da genç STK’lar darbeci zihniyete tepki gösterdi

Konya’daki genç Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) temsilcileri darbeci zihniyete tepki gösterdi.

Mutlu Akü

Konya’daki genç Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) temsilcileri darbeci zihniyete tepki gösterdi.

Konya Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına, Genç MÜSİAD Konya Şubesi, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, TUSKAD, TÜGVA, Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği, EYAD, Ravza Vakfı, Genç TÜMSİAD, Genç Mehir, TURSİAD, TOBB Konya Genç Girişimciler Kurulu, Genç Memur-Sen, Ender Gençlik Vakfı, Genç ASKON, İki Doğu İki Batı Derneği ve Genç İrfan-Der’in bulunduğu Konya Genç Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Grup adına açıklamayı yapan MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Emre Babayiğit, “Milli irademize kast edilen 15 Temmuz gecesi tarihimize tıpkı eski darbe girişimleri gibi kara bir leke olarak geçmiştir. Gücünü ve emirlerini milletten almayan gözü dönmüş, akıl ve feraset yoksunu bir grup cuntacı, hain şebekelerin maşası olarak bir darbe girişimi olarak başlatılıp Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’ni bombalamak ve masum vatandaşlara ateş açmak gibi korkunç saldırılara dönüşen eylemleri, devletimizin ve milletimizin kahramanca direnişi ve başarılı operasyonlarıyla son bulmuştur” dedi.

Başkan Babayiğit, bütün halkla hep bir olduklarını, diri olduklarını ve birlikte Türkiye olduklarının altını çizerek, “İktidar muhalefet bütün siyasi partiler sivil toplum örgütleri ve halkımız demokrasinin yanında durarak millet iradesine sahip çıkmışlardır. Millet egemenliğini karartmaya çalışılması teşebbüsünün bu çağda hiçbir zaman başarıya ulaşılamayacağını bir kez daha görmüş olduk. Gün demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Darbe girişimlerinin ilk dakikalarından beridir tüm teşkilatlarımızla meydanları doldurduk ve tek vücut olduk. Anti demokratik haller içerisinde olan hainlere fırsat vermeyeceğimizi göstermiş olduk. En büyük arzusu Şehadet olan bu şehrin gençliği şimdi olduğu gibi bundan sonrada vatanına, namusuna, iradesine sahip çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu tür girişimlerin bir daha yaşanmaması için tedbir ve teyakkuz halinde olduklarının bilinmesini istediklerini kaydeden Babayiğit, “Bu ülkenin bu günü ve geleceği olan biz gençler milletin iradesine sahip çıkmanın sadece vatanımızda değil İslam ümmetinde bir dirilişe vesile olacağını ve inşallah çok yakında ümmet birliğinin oluşacağına inanmaktayız. Yaşanan bu elem verici olaylarda şehit düşen başta güvenlik güçlerimiz olmak üzere sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Allah’ın yardımıyla bugün nasıl muzaffer olduysak, inşallah en kısa sürede birlik içinde yaralarımızı saracak ve daha güçlü olarak yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Konya > Konya’da genç STK’lar darbeci zihniyete tepki gösterdi
HABER YORUMLARI