Torku Jelifest

Konya’da filyasyon ekibine saldırı! Şüpheli yakalandı

  • Giriş Tarihi: 22.10.2020 17:01
  • Güncelleme Tarihi: 17:03
Konya’da filyasyon ekibine saldırı! Şüpheli yakalandı

Konya'da filyasyon çalışması yapan sağlık ekibi saldırıya uğradı. Olayla ilgili bir kişi polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, merkez Meram ilçesinde meydana geldi.

Alınan bilgiye göre filyasyon çalışması yapan sağlık çalışanları saat 22.30 sıralarında bir kişinin saldırısına ve hakaretine uğradı.

Şiddet ve hakarete uğrayan filyasyon ekibinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheliyi gözaltına aldı.

Konya Valiliğinden açıklama
Filyasyon çalışması yapan sağlık ekibine yönelik gerçekleştirilen şiddet ve hakaretle ilgili Konya Valiliği’nden de açıklama geldi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“21 Ekim Çarşamba günü saat 22:30 sıralarında Meram ilçemizde filyasyon yapan sağlık görevlilerimiz şiddet ve hakarete uğramışlardır.Yaşanan bu vahim olayı gerçekleştiren şahıs emniyet görevlilerimiz tarafından gözaltına alınarak etkili bir şekilde soruşturma başlatılmıştır. Koronavirüs salgınının bertaraf edilmesi için canla başla mücadele eden fedakâr sağlık çalışanlarımıza yönelik bu saldırıyı şiddetle kınadığımız ve olayın hassasiyetle takipçisi olacağımız hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Konya’da filyasyon ekibine saldırı! Şüpheli yakalandı
HABER YORUMLARI