kapat
Ruşeym Torku

Konya’da Eşini öldürüp kızını yaraladığı ileri sürülen sanığa dava

  • Giriş Tarihi: 17.04.2018 15:21
  • Güncelleme Tarihi: 16:02
Konya’da Eşini öldürüp kızını yaraladığı ileri sürülen sanığa dava

Konya'da boşanma aşamasında olduğu karısını tabancayla öldürüp kızını da ağır yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan sanık Niyazi Yetişir'in yargılanmasına başlandı.

Konya’da boşanma aşamasında olduğu karısını tabancayla öldürüp kızını da ağır yaraladığı iddiasıyla hakkında dava açılan sanık Niyazi Yetişir’in yargılanmasına başlandı.

4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülmeye başlayan davanın ilk duruşmasına, “tasarlayarak adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet sitemiyle dava açılan tutuklu sanık Niyazi Yetişir (43) ile olayda yaralanan kızı Rabia Yetişir (18) ve taraf avukatları katıldı.

Tutuklu sanık Yetişir, savunmasında eşi Sevda Yetişir’i öldürdüğü için pişman olduğunu, amacının sadece yaralamak olduğunu savundu.

Boşanma aşamasında olduğu eşi ile kızını olay günü annesinin evine giderken tesadüfen gördüğünü öne süren Yetişir, “O an kendimi kaybettim, pişmanım.” dedi.

Yetişir, eşini vurduktan sonra kızının çalıştığı kuaföre giderek namluyu havaya doğru tutup ateş ettiğini, bu sırada kızının vurulduğunu fark etmediğini ileri sürdü.

Kızı mahkeme salonuna yürüteçle geldi

Mahkemede tanık olarak ifade veren tutuklu sanık Yetişir’in kızı Rabia Yetişir ise mahkeme salonuna yürüteçle geldi.

Yetişir ise ifadesinde, babasının sürekli annesini tehdit ettiğini söyledi.

Boşanma davası açıldıktan sonra annesinin telefonda başka bir erkekle konuştuğunu ve Adana’ya gittiğini sonradan öğrendiğini anlatan Yetişir, “Olay günü babam kuaföre girdi ve bana, ‘Çık dışarıya’ diye bağırmaya başladı. Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken silahı doğrulttu ve ateş etmeye başladı. Silahı bana doğrulttu. Aramızda 3-4 metre kadar mesafe vardı. Babam 3 el ateş etti. Silah sesinden sonra zaten kendimden geçtim. Gözümü açtığımda yerdeydim. Etrafımdakiler bağırıyordu.” şeklinde ifade verdi.

Sanık ve tanık savunmalarının ardından mahkeme heyeti, sanık Niyazi Yetişir’in akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin rapor alınmasını isteyerek duruşmayı erteledi.

Merkez Karatay ilçesi Hacıveyiszade Mahallesi Şeyhulemayahşi Caddesi’nde 31 Ağustos 2017’de boşanma aşamasında olduğu öğrenilen karısını tabancayla öldüren Niyazi Yetişir, kızını da ağır yalamıştı. Yetişir’in eşi Sevda Yetişir olay yerinde hayatını kaybetmiş, kızı Rabia yetişir ise hastaneye kaldırılmıştı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’da Eşini öldürüp kızını yaraladığı ileri sürülen sanığa dava
HABER YORUMLARI