Torku Jelifest

Konya’da eğitime kar engeli – 30 Aralık Konya kar tatili

  • Giriş Tarihi: 29.12.2016 22:05
  • Güncelleme Tarihi: 22:24
Konya’da eğitime kar engeli – 30 Aralık Konya kar tatili

Konya'da eğitime kar engeli - 30 Aralık Konya kar tatili : Konya'da etkisini yeniden gösteren kar yağışıyla birlikte okullar cuma günü tatil edildi.

Konya’da yoğun kar yağışı yeniden etkisini gösterdi. Yağışla birlikte beklenen tatil haberi de geldi.

Konya Valiliği tarafından cuma günü kar nedeniyle bazı yerleşim birimlerindeki okulların tatil edildiği açıklandı.

Konya merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde eğitime 30 Aralık Cuma günü tatil edildi.

Konya Valisi Yakup Canbolat twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yarın (30.12.2016) için de  yoğun kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli bütün okullarda tatil  kararı aldık.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Konya Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre yarın (30/12/2016 Cuma) Akşehir, Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar, Hadim, Hüyük, Kadınhanı, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu ve Yunak ilçelerinde de cuma günü okullar tatil edildi.

Kar tatili olan ilçelerde hamile ve engelli çalışanlar da 30/12/2016 tarihi Cuma günü 1 (bir) gün idari izinli sayılmıştır.”

 

Konya 30 Aralık hava durumu raporu!

30 Aralık cuma günü itibariyle Konya hava durumu verilerine göre kar yağışı bekleniyor. Sıcaklık en düşük -3 en yüksek ise -1 derece olacak. Meteoroloji verilerine göre Konya’da kar yağışının hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor.

30 Aralık Cuma Konya Hava Durumu : Kar Yağışlı  // 1°C -4°C

31 Aralık Cumartesi Konya Hava Durumu : Kar Yağışlı // -1°C -4°C

1 Ocak Pazar Konya Hava Durumu : Çoğunlukla Bulutlu  // -3°C -7°C> Yeni Meram >Konya > Konya’da eğitime kar engeli – 30 Aralık Konya kar tatili
HABER YORUMLARI
blank