Torku Jelifest

Konya’da eğitime kar engeli – 3 Ocak Konya kar tatili

  • Giriş Tarihi: 2.01.2017 23:30
  • Güncelleme Tarihi: 0:13
Konya’da eğitime kar engeli – 3 Ocak Konya kar tatili

Konya'da eğitime kar engeli - 3 Ocak Konya kar tatili : Konya'da bugün etkisini yeniden gösteren kar yağışı nedeniyle merkez ilçelerde 3 Ocak (yarın) bir gün tatil edilmiştir.

Konya’da bugün öğle saatlerinde etkisini yeniden gösteren kar yağışı nedeniyle merkez ilçelerde 3 Ocak (yarın) bir gün tatil edilmiştir. Konya Valiliği tarafından yoğun kar yağışı nedeniyle yarın merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde eğitime 3 Ocak 2017 günü( yarın) tatil edildi.

Konya Valisi Yakup Canbolat twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yarın (03.01.2017) için de  yoğun kar yağışı ve aşırı buzlanma nedeniyle ilk ve orta dereceli bütün okullarda tatil  kararı aldık.” ifadelerine yer verdi.

Konya Valiliği’nin sitesinden yapılan tatil açıklaması ise şöyle;

“Valiliğimizce; devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde 03  Ocak 2017 Salı günü(Meram Karatay Selçuklu ilçelerinde) ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. Maddesine göre İl genelinde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 03.01.2017 (Salı) tarihinde Hamileler ve Engelliler, (Harp Malulü ve gazilerden % 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Çocuk kulüpleri de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.
 
Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının alınmasının takdiri ilçe kaymakamlıklarındadır.”

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Konya’da etkili olan kar yağışı, buzlanma ve olayıyla yer yer sis hadisesinin beklendiği kaydedildi.

Konya Hava Durumu

Meteoroloji’den alınan bilgilere göre Konya’yı salı günü soğuk bir hava bekliyor. Salı günü kar yağışı yerini soğuk bir havaya bırakacak. Sabah saatlerinde -9 derece olması beklenen Konya’da buzlanma ve sis hadisesi yaşanacak.

3 Ocak Salı Konya Hava Durumu : Sisli -4°C // -9°C

4 Ocak Çarşamba Konya Hava Durumu : Sisli -2°C // -8°C

5 Ocak Perşembe Konya Hava Durumu : Bulutlu 3°C // -2°C

 

Öte yandan Konya’nın Ahırlı, Çumra ve Seydişehir ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime salı günü ara verildi.> Yeni Meram >Konya > Konya’da eğitime kar engeli – 3 Ocak Konya kar tatili
HABER YORUMLARI