kapat
Ruşeym Torku

Konya’da çocuklar evi yaktı

  • Giriş Tarihi: 10.04.2018 13:26
  • Güncelleme Tarihi: 13:28
Konya’da çocuklar evi yaktı

Konya’da iki kardeşin evde çakmakla oynadığı sırada halıyı tutuşturması sonucu çıktığı iddia edilen yangında, yoğun duman sebebiyle üst katlarda mahsur kalanları itfaiye kurtardı.

Why Note!?

Konya’da iki kardeşin evde çakmakla oynadığı sırada halıyı tutuşturması sonucu çıktığı iddia edilen yangında, yoğun duman sebebiyle üst katlarda mahsur kalanları itfaiye kurtardı.
Yangın, saat 11.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Tuğçe Sokak üzerinde bulunan 8 katlı bir apartmanda çıktı. İddiaya göre, apartmanın ikinci katında oturan Ahmet Ç.’nin oğulları A.Ç. (8) ile Y.Ç. (7), anne Emel Ç.’nin işte olduğu sırada yatak odasında çakmakla oynarken halıyı tutuşturdu. Alevler kısa sürede büyürken, çocuklar daireden çıktı.

İhbar üzerine adrese itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis caddede önlem alırken, itfaiye ekipleri de yangına müdahale etti. A.Ç. ile Y.Ç. kardeşler kontrol amaçlı hastaneye kaldırılırken, yangın merdiveni bulunmayan binanın üst katlarında yoğun duman sebebiyle mahsur kalan vatandaşlar, itfaiye ekiplerince merdiven yardımıyla kurtarıldı. İtfaiye yardımıyla binadan çıkarılan vatandaşlardan bazıları gözyaşlarına hakim olamadı. Dumandan etkilendiği belirlenen bir kadına ambulansta müdahale edildi.

 


Binanın yöneticisi Mustafa Çiftci, “Çocukların kendi başına evde olduklarını duyduk. Artık çocuklar bir şeyle mi oynadılar, yoksa elektrikten falan kıvılcım mı aldı şu an net bilmiyoruz” şeklinde konuştu. Bina sakinlerinden İsmail Çiftci ise “Ben altıncı kattaydım, gececiydim, yatıyordum. Evin içinin dumanlandığını gördüm. Yöneticiyi aradım. Daha sonra balkona çıktık dumandan etkilenmeyelim diye” dedi. Yangın çıktığı sırada evinde bulunan başka bir apartman sakini de, “Son anda fark ettim ben. Sonra itfaiye geldi onunla da indik. İçeride iki kişiydik duman yoğun olduğu için inemedik” şeklinde konuştu.
Yangının çıkış sebebi araştırılıyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya’da çocuklar evi yaktı
HABER YORUMLARI