Torku Jelifest

Konya’da çeşitli suçlardan aranan 107 kişi yakalandı

  • Giriş Tarihi: 26.03.2021 12:11
  • Güncelleme Tarihi: 12:15
Konya’da çeşitli suçlardan aranan 107 kişi yakalandı

Konya'da çeşitli suçlardan aranan ve haklarında 4 ila 16 yıl arasında kesinleşmiş hapis cezası 107 kişi yakalanarak adli mercilere ve cezaevlerine teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, 20-26 Mart tarihleri arasında aranan şahıslara yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde, hırsızlık, silahla tehdit, yağma, kasten yaralama, vergi usul kanununa muhalefet, dolandırıcılık gibi suçlardan haklarında 4 ila 16 yıl arasında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 30 ile çeşitli suç ve nedenlerden ötürü aranması olan 77 kişi yakalandı.

Şahıslar arasında bulunan ve hakkında 3 adet dolandırıcılık, 3 adet bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık, 1 adet büyükbaş hayvan hırsızlığı gibi toplam 7 suçtan aranan Hüseyin K. de, Mersin’in Mut ilçesinde yakalandığı öğrenildi.

Kesinleşmiş hapis cezası olan 30 kişi, cezaevine teslim edilirken, 77 kişinin ifadelerine başvurulduktan sonra adli mercilere teslim edildiği öğrenildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Konya’da çeşitli suçlardan aranan 107 kişi yakalandı
HABER YORUMLARI