Ruşeym Torku

Konya’da Anneler Günü Programı

  • Giriş Tarihi: 6.05.2013 11:05
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Konya’da Anneler Günü Programı

Konya’da Memur-Sen Konfederasyonu bünyesindeki Tarım, Orman ve Çevre Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) 3 No’lu Şubesi tarafından Anneler Günü programı düzenlendi.

Why Note!?

Bir otelde düzenlenen programa, Memur-Sen Kadın Kolları Genel Başkanı Berrin Sevil Kazancı, Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Latif Selvi, Toç Bir-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Emine Çiftçi, Hak-İş Konya İl Temsilcisi Vacit Sır, Memur-Sen’e bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları ve yöneticileri ile Hak-İş Sendikası yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Latif Selvi, yaşamın başından sonuna kadar bir mücadele olduğunu belirterek, “Bu mücadele bizim bir noktada imtihanımızdır. Elbette dünyaya ve ülkemize karşı sorumluluğumuz var ama ailemize karşı da sorumluluğumuz var. Bir başka hizmeti gerçekleştirirken bir yandan çocuklarımızı, eşlerimizi, evimizi de ihmal etmemeliyiz. Çünkü dünyada yaşanan dram, yalnız başına adil paylaşım dramı değil ciddi aile sorunlarıyla yüz yüze, nesillerimizle ilgili ciddi sorunlarımız var. Bunların çözümünün temelinde aile, ailenin temelinde de annelerimiz var” dedi.
Kadının toplumdaki yeri ve önemine değinen Memur-Sen Kadın Kolları Genel Başkanı Berrin Sevil Kazancı ise, “Bizler şu ifadeyi kullanıyoruz; Kendimizi toplum içinde değerli anneler ve değerli çalışan kadınlar olarak addetmekteyiz. Sendikayı bu amacımız uğrunda değerli ve kıymeti bilinen bir araç olarak aynı zaman görmekteyiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Anneler Günü ve sendikalı olmanın amacıyla ilgili slaytlar gösterildi. Kadın Kolları Genel Başkanı Berrin Sevil Kazancı tarafından yılın annesi seçilen Konya Orman İşletme Müdür Yardımcısı Sadet Çağlayan Özkaya’ya plaketi verildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Konya’da Anneler Günü Programı
HABER YORUMLARI