Torku Jelifest

Konya’da anaokulları, ve anasınıfları uzaktan eğitime geçti!

  • Giriş Tarihi: 30.11.2020 15:36
  • Güncelleme Tarihi: 16:03
Konya’da anaokulları, ve anasınıfları uzaktan eğitime geçti!

Milli Eğitim Bakanlığı yazısında okul öncesinde milli eğitim müdürlüklerince uzaktan eğitime geçme kararı alabileceğini açıkladı. Süre olarak ise 4 Ocak 2021 tarihi verildi. İller tek tek harekete geçti. İstanbul, Ankara, Bursa gibi çok sayıda il okul öncesinde uzaktan eğitime geçtiğini duyurdu. Son olarak da Konya Valiliği şehirdeki resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçildiğini duyurdu.

Konya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında resmi ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasına karar verildi.

Konya Valiliğinde yapılan yazılı açıklamada, Kovid–19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrinin değerlendirilmesi sonucunda Konya genelindeki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi anaokulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin 04.01.2021 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesi kararının alındığı belirtildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım-4 Ocak 2021 tarihlerinde eğitim-öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesi kararı alınmış, ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda ise resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime devam edilmesi valiliklere bildirilmişti.

Kovid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve ana sınıfları için 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararının il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği de belirtilmişti.> Yeni Meram >Eğitim > Konya’da anaokulları, ve anasınıfları uzaktan eğitime geçti!
HABER YORUMLARI