Torku Jelifest

Konya Valiliği açıkladı! 15 gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklandı

  • Giriş Tarihi: 24.10.2020 8:22
  • Güncelleme Tarihi: 8:24
Konya Valiliği açıkladı! 15 gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklandı

Konya Valiliği'nden yapılan açıklamada koronavirüs salgınının yaygınlaşmasının önüne geçilmesi amacıyla il genelinde yapılacak toplantı, gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, çadır kurma vb. etkinliklerin 15 gün süre ile yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Konya Valiliği’nden yapılan açıklamada koronavirüs salgınının yaygınlaşmasının önüne geçilmesi amacıyla il genelinde yapılacak toplantı, gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, çadır kurma vb. etkinliklerin 15 gün süre ile yasaklanmasına karar verildiği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Konya ili sınırları içerisinde tesis olan huzur ve güven ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi ve Covid-19 salgınının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla; Konya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, İl genelinde yapılacak toplantı, gösteri yürüyüşü, oturma eylemi, çadır kurma vb. etkinliklerin Valilik Makamının 22.10.2020 tarihli ve 12470 sayılı Onayı ile 24 Ekim 2020 günü saat 00.01’den 07 Kasım 2020 günü saat 23.59’a kadar 15 gün süre ile yasaklanmasına karar verilmiştir.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Konya Valiliği açıkladı! 15 gün süreyle toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklandı
HABER YORUMLARI