Torku Jelifest

Konya Ülkü Ocakları Doğu Türkistan İçin Yürüdü

  • Giriş Tarihi: 4.07.2015 22:45
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Konya Ülkü Ocakları Doğu Türkistan İçin Yürüdü

Konya Ülkü Ocakları Doğu Türkistan’da zulüm gören Müslümanlar için “Zulme Sesiz Kalma” yürüyüşü düzenledi.

Hacıveyiszade Cami önünde toplanan kalabalık kortej halinde sloganlar atarak Zafer meydanına yürüdü. Yürüyüşe Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili M. Sait Gönen, MHP İl Başkanı Murat Çiçek, Konya Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Erkin ve vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş sonrasında açıklama yapan Konya Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Erkin, mübarek Ramazan ayında, Doğu Türkistan’daki Müslümanların sesine kulak vermek için bu yürüyüşü düzenlediklerini belirtti. Erkin, “Bilindiği üzere Çin baskısı altında bulunan Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz dünyada eşi benzeri görülmemiş bir zulüm, zorbalık ve insanlık dışı vahşete kurban edilmektedirler. Genç yaşlı, kadın, erkek çocuk yetişkin demeden Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz kıyıma uğramaktadırlar. Katil Çin bu pervasızlığına bu alçaklığının tek nedeni yüce dinimiz İslam’a ve Türk kimliğine olan kininden kaynaklanmaktadır. Müslüman Uygur Türkleri, Müslüman ve Türk oldukları için bu zalimliği görmekte, bu uğurda canlarını ortaya koymaktadırlar. Uzun yıllardan beri devam eden bu acı tablo karşısında, Müslüman Uygur Türkü kardeşlerimiz zorlu bir yaşam mücadelesi vermektedirler.Milli ve manevi değerlere sahip çıkma uğrunda ortaya konulan bu şerefli yaşam mücadelesi, elbette Allah katında karşılık bulacak, muhakkak ki yüce yaradan bunun hesabını misliyle soracaktır” şeklinde konuştu.
Kalabalık Doğu Türkistan için edilen duaların ardından dağıldı.> Yeni Meram >Konya > Konya Ülkü Ocakları Doğu Türkistan İçin Yürüdü
HABER YORUMLARI