Torku Jelifest

Konya ulaşımında önemli değişiklik! Eski Garaj ve Saman Pazarı Otobüs Hareket Merkezi taşınıyor

  • Giriş Tarihi: 27.12.2019 11:23
  • Güncelleme Tarihi: 11:42
Konya ulaşımında önemli değişiklik! Eski Garaj ve Saman Pazarı Otobüs Hareket Merkezi taşınıyor

Temeli 2017 yılında atılan ve 2020 Nisan- Mayıs aylarında açılması öngörülen Konya Şehir Hastanesi’nin ulaşım sorunu için yeni bir adım atıldı. Buna göre, Eski Garajdaki Karatay Otobüs Terminali ve Saman Pazarı Otobüs Hareket Merkezi hastane bölgesine taşınacak.

Konya Şehir Hastanesi’nin hizmete açılmasıyla birlikte şehrin toplu ulaşım noktalarıyla ilgili de köklü değişiklikler yapılacak.

Yeni düzenleme ile hem raylı sistem araçların hem de minibüs ve otobüs gibi toplu ulaşım araçlarının hastaneye ulaşımı sağlanacak.

Konya Şehir Hastanesi’ne ulaşımın kolaylaştırılması için atılacak ilk adım özellikle çevre ilçelerden ve şehir dışından gelenler için büyük önem arz eden Karatay Otobüs Terminali’nin( Eski Garaj) hastane bölgesine taşınması olacak. Bu sayede vatandaşlar direkt olarak hastaneye ulaşabilecekler.

Konya’da toplu ulaşım araçlarının hareket merkezlerinden olan Saman Pazarı Otobüs Hareket Merkezi Şehir Hastanesi’ne yakın bir bölgede yer alıyor. Ancak yeni çalışmayla birlikte Saman Pazarı Hareket Merkezi’nin de hastaneye daha yakın bir biçimde konumlandırılması planlanıyor.

Diğer yandan son durağı Konya Adliyesi önünde yer alan Adliye tramvay hattı da hastaneye kadar uzatılacak.> Yeni Meram >Konya > Konya ulaşımında önemli değişiklik! Eski Garaj ve Saman Pazarı Otobüs Hareket Merkezi taşınıyor
HABER YORUMLARI