Torku Jelifest

Konya spor dünyasının acı kaybı! Naci Renklibay hayatını kaybetti

  • Giriş Tarihi: 12.08.2020 14:18
  • Güncelleme Tarihi: 16:40
Konya spor dünyasının acı kaybı! Naci Renklibay hayatını kaybetti

Konya’nın yetiştirdiği önemli spor adamlarından Naci Renklibay yakalandığı Kovid-19 rahatsızlığı nedeniyle vefat etti.

KONYA’nın yetiştirdiği ve ‘Bay Gol’ lakabıyla tanınan spor adamlarından Naci Renklibay yakalandığı Kovid-19 rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

1946 doğumlu olan Naci Renklibay Selçukspor’da başladığı futbolculuk kariyerinde; Yolspor, İzmir Karagücü, Konyaspor ve Gençlerbirliği takımlarında forma giydi. ‘Bay Gol’ lakabıyla tanınan ve Ankara ekibi Gençlerbirliği formasıyla gol krallığı tacını takan Naci Renklibay 1976 yılında futbolu bırakarak kramponlarını astı. Futbol hayatını noktaladıktan sonra antrenörlük hayatına başlayan Naci Renklibay; birçok amatör ve profesyonel takımın başında görev yaptı. Konyaspor’u 1., 2. ve 3. Lig’de çalıştıran Renklibay, amatör takımlardan Demirspor, Kültürspor, Yolspor, Köy Hizmetleri ve Yeni Meramspor’da görev yaptı.

Konya sporunun en önemli değerleri arasında gösterilen Naci Renklibay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor, kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konya spor camiasına başsağlığı diliyoruz. *SPOR SERVİSİ> Yeni Meram >Güncel > Konya spor dünyasının acı kaybı! Naci Renklibay hayatını kaybetti
HABER YORUMLARI