Torku Jelifest

Konya Spor Camiası TSYD İftarında Buluştu

  • Giriş Tarihi: 9.07.2015 17:09
  • Güncelleme Tarihi: 17:09
Konya Spor Camiası TSYD İftarında Buluştu

Konya spor camiası Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şubesi’nin iftar programında bir araya geldi.

Mutlu Akü

Atatürk Spor Sitesi içindeki Tenis Kort’ta düzenlenen iftar programına Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Torku Konyaspor Basketbol Kulübü Başkanı Hakan Faydasıçok, Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Çelik, Anadolu Selçukspor Kulüp Başkanı Önder Sami Güven, TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar ve yönetim kurulu üyeleri ve TSYD Spor Kulübü antrenör ile sporcular katıldı.
Programda konuşan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Konya’nın milli maçlara ev sahipliği yapacak olmasının Türk spor tarihine geçeceğini söyledi. Baykan, Konya takımlarına başarılar dileyerek, “2014-2015 sezonunu gerek futbolda gerekse basketbolda centilmenlik örneği olarak Konya yaşadı, yaşattı ve bağımsız kuruluşlar tarafından da örnek taraftar örnek şehir olarak ilan edildi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şehrimize sportif anlamda heyecan katan Torku Konyaspor futbol ve basketbol takımımıza ve tüm sportif anlamda çaba gösteren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 30 yıla yakın sürede, spor yöneticiliğimiz de biz de spor medyamızla birlikte yürüdük. Büyük katkılar gördük. Şehir dışında da Konya’da edindiğimiz tecrübeleri adeta kendimize rehber edindik. Bu anlamda önümüzdeki sürecin çok daha güzellikleri Konya’ya getirmesini temenni ediyorum” dedi.

konya-spor-camiasi-tsyd-iftarinda-bulustu-2

“SPOR’DA KONYALI DAYANIŞMASI”
TSYD Konya Şube Başkanı Recep Çınar ise, spor camiasına birlik çağrısı yaptı. Çınar, “Beklentimiz Konyalı bürokratların, siyasilerle birlikte el ele vererek Konya’yı bundan sonrada en iyi şekilde temsil etmelerinden yanadır. Beklentimiz, sporda bir Trabzon dayanışmasını Konyalı bürokratlarında el ele vererek uyum içerisinde sürdürmelerinden yanadır. Son dönemlerde Konya sporuna büyük katkılar sağlayan ve dolayısıyla derneğimize de gereken desteği veren müsteşarımız, genel müdürümüz, federasyon başkanımız, Gençlik Hizmetleri Spor İl müdürümüz ve taban birliklerimizin, Konya ve Türk sporu adına bu dayanışmayı bundan sonrada artırarak sağlayacaklarına inancımız sonsuzdur” dedi.> Yeni Meram >Konya > Konya Spor Camiası TSYD İftarında Buluştu
HABER YORUMLARI