Torku Jelifest

Konya SMMO’dan seminer

  • Giriş Tarihi: 9.03.2016 10:31
  • Güncelleme Tarihi: 10:31
Konya SMMO’dan seminer

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) ve Konya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Mükellef Hakları ve Ödevleri, KDV İade Süreçleri semineri gerçekleştirildi.

Mutlu Akü

Oda hizmet binasındaki seminere, çok sayıda oda üyesi ve stajyeri katıldı.
Başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere, bayan meslektaşların ve tüm hanımların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak söze başlayan Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, “Konya Vergi Dairesi Başkanlığımızla birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de başarılı çalışmalarımızdan birini daha gerçekleştireceğiz. Mükellef Hakları ve Ödevleri, KDV İade Süreçleri konularını Vergi Dairesi Grup Müdürlerimizden dinleyeceğiz. Konya Vergi Dairesi Başkanlığı ile birlikte hareket ederek gerek mükelleflerimizin gerekse Meslektaşlarımızın karşılaştığı sorunları birlikte çözmeye çalışıyoruz. Sorunların çözümüne yönelik yaptığımız çalışmalar sıfır sorun olarak devam ediyor. Mart ayında gelir vergisi beyannamelerini veriyoruz. Özellikle iade sistemleriyle ilgili GEKSİS sistemine giriş yapılmadan iadeler yapılmıyor. GEKSİS ile Gelir ve Kurumlar Vergisi iade işlemlerinin hızlandırılması, iade işlemlerine asgari bir standart getirilerek uygulama birliğinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bu konularla ilgili eğitim seminerlerimizde bütün bilgilendirmeler yapılacaktır” dedi.
Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver ise, 2015 yılında Konya Vergi Dairesi Başkanlığının daha fazla kurumsal bir hale geldiğini ve amaçlarının Vatandaşlara, mükelleflere, Mali Müşavirlere daha iyi hizmet verebilmek olduğunu belirtti. Ayrıca vergi tahsilatlarında Vergi Dairesi veznelerinde yoğunluk yaşandığını, bu yoğunluğun aşılması için Bankacılık sektörünün tahsilatlar için kullanılması gerektiğini söyledi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya SMMO’dan seminer
HABER YORUMLARI