Torku Jelifest

Konya Şehitlerini Dualarla Uğurladı

  • Giriş Tarihi: 22.09.2017 19:06
  • Güncelleme Tarihi: 19:06
Konya Şehitlerini Dualarla Uğurladı

Konya iki şehit acısıyla birden yandı. Hakkari’de güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada Akörenli Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz şehit oldu. Yine Hakkari’de teröristlerce el yapımı mayının patlatılması sonucu Akşehirli Uzman Çavuş Halim Ünal şehit düştü.

Mutlu Akü

Konya iki şehit acısıyla birden yandı. Hakkari’de güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada Akörenli Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz şehit oldu. Yine Hakkari’de teröristlerce el yapımı mayının patlatılması sonucu Akşehirli Uzman Çavuş Halim Ünal şehit düştü.

Hakkari’de güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Konyalı Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz’in baba ocağına ateş düştü.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Buzul Dağları bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 28 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz şehit düştü. Şehidin acı haberi ise baba ocağı olan Akören ilçesinde oturan annesi Emine ile babası Ahmet Özcengiz’e yetkililer tarafında verildi. Şehidin baba evinde ambulans da hazır bekletildi. Şehit haberinin ardından yakınları ve vatandaşlar da taziye ziyaretine gelmeye başladı.

Şehit eşinin paylaşımı yürekleri burktu

Şehit Halis Özcengiz’in 3 yıl önce Esra Özcengiz ile evlendiği, çiftin 2 yaşında Hira Nur isminde çocukları olduğu belirtildi. Şehit Özcengiz’in en son Ramazan ayı içinde ailesinin yanına geldiği ve annesi Emine Özcengiz ile son yaptıkları telefon görüşmesinde de 1 Ekim’de memleketine yıllık izine geleceğini söylediği öğrenildi.
Öte yandan, şehidin eşi Esra Özcengiz’in sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, asker postalı resminin üzerine, “İyi ki asker eşi olmuşum. Aşkım askerim herşeyim” mesajlarını yazması yürekleri burktu.

AYNI GÜN İKİNCİ ŞEHİT ATEŞİ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Esendere bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında el yapımı mayının patlaması sonucu 42 yaşındaki 2 çocuk babası Ulaştırma Uzman Çavuş Halim Ünal da şehit oldu. Akşehir Yeni Mahalle’de ikamet eden anne Sebahat Ünal’a Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’nın şehadet haberinin verilmesi üzerine fenalaşan anne hastaneye kaldırıldı. Uzman çavuş olarak görev yapan şehidin evli ve 2 kız çocuğunun olduğu öğrenildi. Şehit annesi Sebahat Ünal’ı sabah hastaneden çıkmasının ardından Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tekrar evinde ziyaret etti.

“20 Yaşından Beri Askerdi, Bugün Askerliği Bitti”
Şehadet haberi ile yıkılan anne Sebahat Ünal, “20 yaşından beri askerdi daha hala askerlik bitmedi, bugün askerlik bitti gayri. Ölmeseydi de keşke 90 yaşına kadar asker olsaydı” diye gözyaşlarına boğuldu. Gözü yaşlı anneyi Garnizon Komutanı Albay Orkun Turaçlı ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya teskin ederken, şehidin babası Osman Ünal’ın vefat ettiği öğrenildi.

ŞEHİTLERE VEDA

Hakkari’de güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Konyalı Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz ve askeri aracın geçişi sırasında EYP’nin patlaması sonucu şehit olan Ulaştırma Uzman Çavuş Halim Ünal’ın cenazeleri uçakla Konya’ya getirildi.

Şehitler için Konya Havaalanında karşılama töreni düzenlendi. Törene, şehitlerin yakınları, Konya protokolü, askeri ve mülki erkan katıldı. Şehitlerin cenazeleri askerlerin omuzlarında uçaktan indirilirken, aileleri de uçakla şehitlerle birlikte geldi. Şehit Halis Özcengiz’in eşi Esra Özcengiz kucağında 2 yaşındaki çocuğu Hira Nur ile birlikte, “Ağlamayacağım, sevindirmeyeceğim onları” dedi. Şehit Halim Ünal’ın eşi ve 2 çocuğu da uçaktan indi. 28 yaşındaki 1 çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Halis Özcengiz memleketi Akören ilçesinde, 42 yaşındaki 2 çocuk babası Ulaştırma Uzman Çavuş Halim Ünal’ın cenazesi ise Tuzlukçu ilçesine toprağa verildi. İHA-AA> Yeni Meram >Konya > Konya Şehitlerini Dualarla Uğurladı
HABER YORUMLARI