Torku Jelifest

Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başlıyor

  • Giriş Tarihi: 4.08.2020 15:33
  • Güncelleme Tarihi: 15:49
Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başlıyor

Konya Şehir Hastanesi yarından itibaren poliklinik servislerinde hasta kabulüne başlıyor.

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı hasta yoğunluğunun olduğu bu dönemde Şehir Hastanesinin açılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Yarından itibaren hasta kabulüne başlayacak olan Konya Şehir Hastanesi’nin Konya’daki diğer hastanelerin de yükünü azaltacağını ifade eden Abdullah Ağralı, hastanenin sadece koronavirüs tedavisiyle değil diğer servislerde de hizmet vereceğini söyledi.

Ağralı, hasta kabulüne başlayacak olan hastanenin resmi açılışının ise ilerleyen günlerde yapılacağını söyledi.

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinin poliklinik hizmetleri ve yoğun bakım üniteleri ile Konya Şehir Hastanesine taşınmakta olduğunun bilgisini veren Ağralı, “Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konya Şehir Hastanesine taşınıyor ancak Eğitim Araştırma da tam kapasite ile hizmet vermeye devam edecek, kapanması söz konusu değil. Bu süreçte ağırlıklı olarak pandemi hastanesi olarak hizmet verecek. Pandemi sonrasındaki süreçte de sağlık hizmeti vermeye devam edecek” dedi. “Belki isim değişikliği söz konusu olabilir, başka bir hastaneye bağlanabilir” diyen Ağralı, şehir merkezinde sağlık kuruluşu olmasının öneminin koronavirüs sürecinde bir kez daha gözler önüne serildiğini kaydetti.

Konyalıları koronavirüs konusunda “Tehlike büyük” sözleriyle uyaran Ağralı “Şu an sağlık sistemimiz diri. Konya Şehir Hastanesi diğer hastanelerin yükünü hafifletecek ancak nereye kadar! Vatandaşlarımızın bu virüse karşı gereken hassasiyeti göstermeleri lazım” dedi.> Yeni Meram >Güncel > Konya Şehir Hastanesi hasta kabulüne başlıyor
HABER YORUMLARI