Torku Jelifest

Konya Sanayi Odasından öğrencilere tablet desteği

  • Giriş Tarihi: 11.01.2021 15:23
  • Güncelleme Tarihi: 15:26
Konya Sanayi Odasından öğrencilere tablet desteği

Konya Sanayi Odası (KSO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlatılan tablet bilgisayar kampanyasına 307 tablet ile destek verdi. KSO Başkanı Memiş Kütükcü, TOBB, Konya Sanayi Odası ve sanayicilerin destekleri ile alınan tabletleri, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'e teslim etti.

Teslim töreninde konuşan Başkan Kütükcü, tablet bilgisayarların öğrenciler için hayırlı olmasını dileyerek, “Pandemi döneminde öğrencilerimiz evlerden online olarak derslere katılıyorlar. Bu kapsamda üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet bilgisayar kampanyası başlatıldı. Biz de bugün TOBB, Konya Sanayi Odası ve sanayicilerimizin destekleri ile alınan 307 adet tablet bilgisayarı Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. İnşallah ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz bu tabletlerle derslerinden geri kalmayacaklar. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere, destek veren tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de, verilen destekten dolayı teşekkür ederek, “Konya Sanayi Odamızın organizasyonu ile 307 adet tableti öğrencilerimize teslim edilmek üzere aldık. Öğrencilerimizin eğitime daha iyi erişmeleri noktasında önemli bir etki oluşturacak olan tablet bilgisayarlar için hem sanayicilerimize hem de Konya Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Eğitim > Konya Sanayi Odasından öğrencilere tablet desteği
HABER YORUMLARI