Torku Jelifest

Konya metrosu unutulmasın!

  • Giriş Tarihi: 31.01.2017 10:19
  • Güncelleme Tarihi: 10:22
Konya metrosu unutulmasın!

Konya Esnaf Odaları Birliği Başkanı Karamercan, Konya’ya yapılması planlanan metronun unutulmaması ve metro için yeni adımlar atılması gerektiğini kaydetti

62, 63 ve 64. Hükümet Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, tarafından seçim öncesi Konyalılara müjde olarak verilen metro projesi hayata geçeceği günü bekliyor. Konya için tarihi bir yatırım olan ve uzun süredir ses çıkmayan projeyle ilgili gerekli adımın atılması gerektiğini ifade eden KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, başbakana çağrıda bulundu.

62, 63 ve 64. Hükümet Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Başbakan olduğu dönemde Konya’ya metro müjdesi vermişti. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu; projenin ilk etabının Kampüs-Alaaddin-Gar-Beyhekim arasında, 2. etabının Fetih Caddesi-Karatay’da ve 3. etabının da Necmettin Erbakan Üniversitesi-Çevre Yolu-Yeni Gar arasında olacağı metro projesinin, 2020’de bitirilmesinin hedeflendiğini dile getirmişti. Davutoğlu; 4 üniversiteyi, hastaneleri ve temel devlet kurumlarını birbirine bağlayacak olan metronun, ilk aşamasının, 2018 yılı Şebi-i Arus’unda bitmesi gerektiğini belirtmiş ve projenin yürümesi bağlamında bunu takip edeceğini söylemişti. Konya için tarihi bir yatırım olan metro konusunda gerekli adımların atılmasını gerektiğini ifade eden Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, hükümete çağrıda metroyla ilgili yeni adımların atılmasını istedi.

METRO İÇİN SÖZ VERİLMİŞTİ

Konya için önemli bir yatırım olan metro projesinin hayata geçirilmesi için hükümete çağrıda bulunan KONESOB Başkanı Karamercan, “Bir dönem Konya’mızdan bir başbakan çıktı. Konyalılar olarak, esnaf odaları birliği olarak başbakanımızın her zaman dimdik arkasında durduk. Konya için çok şey bekliyorduk. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Konyalılara bir metro sözü vermişti. Bu metro projesini duyunca bizler çok mutlu olmuştuk. Yine Sayın Cumhurbaşkanımız ve dönemin bakanı, şimdiki Başbakanımız Binali Yıldırım’da metro müjdesini Konya’ya bizzat vermişti” dedi.
DEVLETİMİZ KONYA’YA SAHİP ÇIKSIN
Metro ile ilgili şuana kadar herhangi bir hareketliliğin olmadığını ifade eden Karamercan, “Metro projesiyle ilgili bir hareketlilik yaşanmadı. Hem Konyalı olarak, hem esnaf olarak hem de bir vatandaş olarak Konya’ya söz olarak verilen metro projesinin hayata geçirilmesi istiyorum. Bu projenin hayata geçirilmesini istiyorum çünkü; Konya trafiği artık çekilmez bir hale geldi. Metro geldiği andan itibaren, trafik sorunu da ortadan kalkacaktır. Ayrıca metronun hayata geçmesiyle birlikte halk otobüslerinden kurtulacağız ve dolmuşlar halk otobüsüne dönecek. Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’inde bir açıklaması olmuştu. Metronun bir an önce hayata geçirilmesini istiyor ve devletimizin de Konya’ya sahip çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kader EŞİYOK


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya metrosu unutulmasın!
HABER YORUMLARI