kapat
Ruşeym Torku

Konya Mağdur Ediliyor

  • Giriş Tarihi: 29.07.2013 10:04
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Konya Mağdur Ediliyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bozkır İlçe Başkanlığı tarafından iftar yemeği verildi.

Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen birlik ve beraberliği sağlama adına düzenlenen iftar yemeğine katılım yoğun oldu. İftara MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP İl Başkanı Tarık Taşçı, Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar, MHP Bozkır İlçe Başkanı Hikmet Balcı, Bozkır Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Yılmaz, belde ve ilçe belediye başkanları, ilçe ve belde MHP teşkilatları ve Bozkır halkı katıldı.

İftar yemeğinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Konya’nın her alanda mağdur edildiğini söyledi. Konya halkının verdiği oyun karşılığını alamadığını ifade eden Milletvekili Kalaycı, “10 yıldır söylenen dış çevre yolu hala yapılmayı beklemektedir. Sivil havaalanı noktasında Konya istediğini alamamıştır. Jetler sanayi bölgesinde uçmaya devam etmekte ve gürültüleriyle elektronik cihazlara zarar vermektedir. Bu açıdan mevcut askeri havalanın şehir dışına taşınması gerekmektedir. Yine destek ve teşviklerde geri plana itilmektedir. Geçtiğimiz haftalarda çok sayıda ile SGK pirim teşviki sağlanırken Konya unutulmuştur, görmezden gelinmiştir. Anadolu’nun ortasında yer almasına rağmen Bölge Ağır Ceza Mahkemesi kurulmamıştır. Önce Antalya’ya sonra da Ankara’ya bağlanmıştır. Böylece Konya’nın hukuksal anlamda gitgelleri devam etmektedir. Son skandalda stadyumda yaşanmıştır. 2014-2015 sezonuna yetiştirilmesi beklenen yeni Konya stadyumu, Konya Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklanan sorunlar nedeniyle açmaza girmiştir. Büyükşehir, stadyum için yeniden ihaleye gideceğini açıklamıştır. Yıllardır söylenen Organize Hayvancılık Bölgesi hakkında daha talebin bile olmadığını Tarım Bakanı kendi yazılı beyanında açıklamıştır. Hayvancılık bölgesinin esamesinin bile olmadığı ortaya çıkmıştır. Kuruldu dedikleri Organize Hayvancılık Bölgesi alanı teşvik kapsamında sadece arsa tahsisinden ibarettir. Bu işin sorumlusu Tarım Bakanlığı’dır. Dolayısıyla bakanlık nezdinde kurulmayan hayvancılık bölgesi, teşviklerde yararlanamaz. Onun için yatırımcıların mağdur olmaması için biran önce Tarım Bakanlığı’na müracaatta bulunulması gerekmektedir. Plansız atılan adımlar sonucunda AK Parti iktidarı stadyumda olduğu gibi sözünde duramamakta, şu zamanda biteceği dediği yatırımlar, projeler gerçekleşmemekte, Konya’ya hayal kırıklığı yaşatılmaktadır. En önemlisi ise hayvancılık bölgesinde olduğu gibi esamesi bile olmayan yatırımlar olmuş gibi gösterilerek Konyalı aldatılmaktadır” diye konuştu.

MHP İl Başkanı Tarık Taşçı ise böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için MHP Bozkır İlçe Teşkilatına ve Bozkır Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Böyle günlerde bir araya gelmek gerçekten güzel. Ramazan’ın rahmetini hepbirlikte yaşamalıyız. Birlik ve beraberliği elden bırakmayarak ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz duruma dur demeliyiz. Milletimizi, vatanımızı bölmeye çalışanlara gereken dersi sandıkta vermeliyiz ve inşallah vereceğiz” dedi.

Mehmet KIRDIM


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Konya Mağdur Ediliyor
HABER YORUMLARI