Torku Jelifest

Konya Lisesi’nden tarihi pul projesi

  • Giriş Tarihi: 4.05.2017 8:35
  • Güncelleme Tarihi: 8:35
Konya Lisesi’nden tarihi pul projesi

Konya'nın en eski tarihine sahip okulu olan Konya Lisesi tarihi gün yüzüne çıkarıyor. Konya Lisesi PTT ile yaptığı ortak projeyle kurum kültürünü geliştirmek adına arşivlerinde bulunan tarihi pulları, kartpostalları ve zarfları gün yüzüne çıkarıyor.

Konya’nın en eski tarihine sahip okulu olan Konya Lisesi tarihi gün yüzüne çıkarıyor. Konya Lisesi PTT ile yaptığı ortak projeyle kurum kültürünü geliştirmek adına arşivlerinde bulunan tarihi pulları, kartpostalları ve zarfları gün yüzüne çıkarıyor.

OKUL TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

Proje kapsamında PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı ile bir araya gelen Konya Lisesi Okul Müdürü Zübeyir Yavuz, “Türkiye’nin en eski eğitim kurumlarından olan okulumuz Konya Lisesi’nin tarihini gün yüzüne çıkarmak ve kaybolmaya yüz tutmuş olan pul, zarf ve kartpostal kültürünü yeniden canlandırmak adına böyle bir projeye imza attık. Arşivlerimizde bulunan pul, zarf ve kartpostalları sergileyeceğiz. Öğrendiğimiz kadarıyla bugüne kadar böyle bir proje yapılmamış. Bizim gibi tarihi bir lise, ülkemizin en köklü kurumlarından olan PTT ile ortak bir projeye imza atıyor. Konu ile ilgilenen ve bize inanan PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı’ya, PTT Başmüdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan’a gösterdikleri ilgiden ötürü ve projede emeği geçen Müdür Yardımcım Şekibe Ceran, öğretmenlerim Raşit Keskin, Rengin Temel, Ali Ertaş ile personelim Bayram Uvat’a teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOĞRAF YARIŞMASI DÜZNELENECEK

Okul Müdürü Yavuz, proje kapsamında okulun kendi öğrencileri arasında bir de yarışma düzenleyeceklerini belirterek, “Proje için bir de fotoğraf yarışması yapacağız. Kendi öğrencilerimizin katılacağı bu fotoğraf yarışması sonucunda ilk üçe giren fotoğraflar PTT tarafından pul olarak bastırılacak. Ayrıca yarışmada birinciye 1000 TL, ikinciye 500 TL, üçüncüye 250 TL ve ilk 10’a giren öğrencilere sürpriz hediyeler verilecek. Ödülleri PTT Genel Müdürlüğü karşılayacak” diye konuştu.

Kader EŞİYOK


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya Lisesi’nden tarihi pul projesi
HABER YORUMLARI