Torku Jelifest

Konya Kayacık Lojistik Merkezinin yapım ihalesi sonuçlandı

  • Giriş Tarihi: 4.04.2017 16:14
  • Güncelleme Tarihi: 16:16
Konya Kayacık Lojistik Merkezinin yapım ihalesi sonuçlandı

AK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Konya Kayacık Lojistik Merkezi yapım ihalesinin sonuçlandığı söyledi.

AK Parti Konya Milletvekili, TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Konya Kayacık Lojistik Merkezi yapım ihalesinin sonuçlandığı söyledi.
Konya Kayacık Lojistik Merkezine ilişkin gelişmeler hakkında bilgi veren Altunyaldız, Aralık 2016 tarihinde yapılan ihalenin sonuçlandığını belirterek, Naz İnşaat firmasının ihaleyi kazandığını ifade etti. Sözleşme bedeli 137,4 milyon TL olan lojistik merkez yapım ihalesinde firma ile sözleşmenin önümüzdeki hafta imzalanacağını vurgulayan Altunyaldız, çalışmaların 2019 yılı ilk çeyreğinde tamamlanmasının planlandığını kaydetti.
“Türkiye’nin en büyük lojistik merkezlerinden biri Konya’da
1 milyon metrekare toplam alan ile Kayacık Lojistik Merkezinin Türkiye’nin en büyük ve önemli lojistik merkezlerinden biri olacağını belirten Altunyaldız, “Konya’nın coğrafi konumunun avantajlarının ortaya çıkarılması, doğuyla batıyı bütün dinamikleriyle bağlaması ve Orta Anadolu’dan tüm ülke ve bölgeye lojistik hizmet verebilmek amacıyla, Konya Lojistik Merkezi projesi oldukça önem arz etmektedir” dedi.

“Lojistik Merkezi hava, kara ve demiryollarına bağlıyoruz”
Altunyaldız, yapılacak lojistik merkezin Konya-Aksaray hızlı demiryolu sözleşmesi kapsamında OSB’lere bağlantısını sağlayacaklarını ifade ederek, “Bu hatlar üzerinden konteyner taşımacılığı da yapılabilecek. Hatta şunu söyleyeyim lojistik merkez Ankara, Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hatları ile Seydişehir-Antalya, Karaman-Mersin, Aksaray-Kayseri Hızlı Demiryolu hatları ve Afyon-Eskişehir konvansiyonel hatlarının tamamına bağlanacak. Ocak ayı içerisinde ihalesi yapılan yeni çevre yolu birlikte ulaşım adına alternatiflerin artacak olması ve Nisan ayı içerisinde faaliyete başlayacak olan Hava Kargo Terminali ile birlikte, Konya Lojistik Merkezi Konya ekonomisi için büyük bir artı değer olacaktır” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Konya > Konya Kayacık Lojistik Merkezinin yapım ihalesi sonuçlandı
HABER YORUMLARI