Torku Jelifest

Konya Karatay’da bazı alanlar yenileme alanı ilan edildi

  • Giriş Tarihi: 7.11.2019 11:29
  • Güncelleme Tarihi: 11:36
Konya Karatay’da bazı alanlar yenileme alanı ilan edildi

Konya iline bağlı Karatay ilçesi sınırları içerisinde yer alan bazı alanlar bu sabah yayımlanan Resmi Gazete ile kentsel yenileme alanı olarak ilan edildi. İşte o yerler ve ayrıntıları...

Konya Karatay’da Aziziye bölgesi için önemli bir karar alınarak yeni düzenleme ile bazı değişiklikler yapıldı. İlgili düzenleme bu sabah Resmi Gazete’de yayımlandı.

 

Konya İli, Karatay İlçesi, Aziziye Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Alanın Yenileme Alanı Olarak Belirlenmesi Hakkında Karar Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

(Karar Sayısı: 1747)

Konya ili, Karatay ilçesi, Aziziye Mahallesi sınırları içerisinde yer alan ve ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın yenileme alanı olarak belirlenmesine, 5366 sayılı Yıpranan Tarihi ve Kültürel Taşınmaz Varlıkların Yenilenerek Korunması ve Yaşatılarak Kullanılması Hakkında Kanunun 2 nci maddesi gereğince karar verilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanıp Resmi Gazete’de yayımlandı.

Konya Karatay’da Aziziye bölgesi yenileme alanı olarak tescil ve ilan edilmesine ilişkin görseller aşağıdadır. İlgili karara ilişkin Resmi Gazete ilanına buradan ulaşabilirsiniz.> Yeni Meram >Güncel > Konya Karatay’da bazı alanlar yenileme alanı ilan edildi
HABER YORUMLARI