Torku Jelifest

Konya İhh Suriye’ye 1 tır insanı yardım gönderdi

  • Giriş Tarihi: 21.01.2015 11:57
  • Güncelleme Tarihi: 11:57
Konya İhh Suriye’ye 1 tır insanı yardım gönderdi

Konya İHH Akşehir Temsilciliği ve Cihanbeyli gönüllüleri aracılığıyla, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 1 TIR insani yardımı Suriye’ye gönderdi.

Konya İHH Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, TIR’ın uğurlanması esnasında yaptığı açıklamada, yardım malzemelerinin Suriye’deki mazlumlara ulaştırılacağını ifade etti.

Savaşın ilk gününden beri mazlumlarla beraber zalimlere karşı bir duruş sergilediklerini belirten Uysal, “Suriye’deki mazlumlarla omuz omuza zalimlere karşı taraf olduk. Birçok ilde bulunan insani yardım dernekleri olarak, Suriye’deki halka destek verdik. Vakfımız bugüne kadar 4 bin 700’ü aşkın insani yardım TIR’ını bölgeye ulaştırdı. Konya İHH olarak bizler de yardımsever halkımızın destekleriyle, Suriye’deki mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. Zulüm bitene kadar Suriye halkının yanında olacağız. Bugün Konya’dan Suriye’ye 1 TIR insani yardım TIR’ını daha dualarla uğurluyoruz” dedi.> Yeni Meram >Konya > Konya İhh Suriye’ye 1 tır insanı yardım gönderdi
HABER YORUMLARI