Torku Jelifest

Konya hava durumu! İşte 5 günlük Konya hava durumu!

  • Giriş Tarihi: 25.01.2016 23:11
  • Güncelleme Tarihi: 23:11
Konya hava durumu! İşte 5 günlük Konya hava durumu!

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin ardında seyrederken, Konya yeni haftaya sıfırın altında -8 derece ile başladı. İşte Konya için 5 günlük hava tahmini

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin ardında seyrederken, Konya yeni haftaya sıfırın altında -8 derece ile başladı. Hafta boyunca etkisini sürdürecek soğuk hava Konya’yı olumsuz yönde etkiledi.

Konya çevresinde ve ilçelerde kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile ulaşım aksadı. Yetkililer, sürücüleri don ve buzlanmaya karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürülüğünden alınan bilgilere göre, 26 Ocak Salı günü Konya’da soğuk hava etkisini sürdürecek. Konya kent merkezinde hava sıcaklıkları -10 dereceye kadar düşecek, en yüksek sıcaklık ise -1 derece olarak gösteriliyor. İlçelerde ise en soğuk hava Konya’nın Taşkent ilçesinde yaşanacağını belirten Meteoroloji 26 Ocak Salı günü Taşkent için hava sıcaklığının en düşük -17, en yüksek ise -9 olacağını belirtti. Ayrıca Meteoroloji Konya’daki vatandaşları don ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar olmak üzere, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

26 Ocak Salı Konya Hava Durumu – En Düşük : -10 / En Düşük : -1

27 Ocak Çarşamba Konya Hava Durumu – En Düşük : -7  / En Düşük : 1

28 Ocak Perşembe Konya Hava Durumu – En Düşük: -7  / En Düşük : 5

29 Ocak Cuma Konya Hava Durumu – En Düşük : -2  /  En Düşük : 9

konya-hava-durumu-iste-5-gunluk-konya-hava-durumu-2> Yeni Meram >Konya > Konya hava durumu! İşte 5 günlük Konya hava durumu!
HABER YORUMLARI