Torku Jelifest

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kreşinde sağlıklı beslenme ve diş sağlığı eğitimi

  • Giriş Tarihi: 4.09.2019 15:42
  • Güncelleme Tarihi: 17:32
Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kreşinde sağlıklı beslenme ve diş sağlığı eğitimi

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kreşinde Meram İlçe Sağlık Müdürlüğünden gelen doktorlar ve hemşireler Halk Sağlığı Haftası Kapsamında, öğrenim gören öğrencilere, sağlıklı beslenme, diş sağlığı ve önemi hakkında eğitim verdi.

Mutlu Akü

Öğrencilerle karşılıklı soru-cevap şeklinde gerçekleşen eğitimde bilgilendirici filmler ve şemalar ile sağlıklı beslenme ve diş sağlığının önemi hakkında bilgiler verildi. Eğitim öğrencilere diş fırçası ve diş macunu verilmesiyle sona erdi.

Eğitime, Başhekim Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muammer Özdemir, Başhekim Yardımcıları, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Fatih Özyılmaz, kreşte öğrenim görmekte olan öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Eryılmaz: Etkin ve sürekli sağlık hizmeti sunuyoruz

Öte yandan Başhekim Doç. Dr. Mehmet Ali Eryılmaz, hastanenin çocuk acil servisini ziyaret etti. Acil Servislerde 24 saat esaslı kesintisiz ve etkin sağlık hizmeti verdiğini belirten Doç. Dr. Eryılmaz, “Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak Konya halkına hizmet yükümlülüğümüzün farkındayız, bu yükümlülüğü gerçekleştirmek için alanında uzman doktor ve hemşirelerimiz ile sürekli sağlık hizmeti veriyoruz. Hastanemize gelen hastalarımızın şifa bulmasına yardım etmek bizim asli görevimiz. Ve bu noktada acil servislerimizde, gelen hastalarımıza en hızlı şekilde doğru teşhisler koyarak sağlıklarını kazanmaları için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Çocuk acil serviste yatan hasta yakınlarının verilen sağlık hizmetleriyle ilgili isteklerini ve önerilerini dinleyen Eryılmaz, tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başhekim Eryılmaz’ın çocuk Acil Servis ziyaretine, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muammer Özdemir, Başhekim Yardımcıları, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Fatih Özyılmaz ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcıları eşlik etti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kreşinde sağlıklı beslenme ve diş sağlığı eğitimi
HABER YORUMLARI