Torku Jelifest

Konya Defi şampiyonları kupalarını aldı

  • Giriş Tarihi: 1.03.2016 5:02
  • Güncelleme Tarihi: 5:02
Konya Defi şampiyonları kupalarını aldı

Konya Defi Tenis Turnuvası 2015 sezonu şampiyonları kupalarını aldı. Turnuvanın, bölgenin en büyük ve özel tenis turnuvası olduğu ifade edildi.

Konya Defi Tenis Turnuvası 2015 sezonunda başarı kazanan sporculara kupaları verildi. Nov Otel’de düzenlenen kupa törenine, çok sayıda sporcu ve davetli katıldı. Dans ve ilizyon gösterisi sonrasında bir selamlama konuşması yapan turnuvanın mimarlarından Cemil Dağ, “Defi, kelime anlamı olarak, “meydan okumak” anlamına gelmektedir. Kurulduğu 2013 yılında 5 oyuncu ile yarışmaya başlayan turnuvamız, 2016 sezonunda şuan için turnuvaya toplamda 93 oyuncusu ile başlamaktadır. Bu üye sayısı, turnuvamıza sadece Konya’nın değil, bölgenin en büyük ve özel spor turnuvası vasfını kazandırmaktadır. Bu sezon, tecrübemize ve öngörümüze dayalı olarak tamamen Konya Defi Grubu’na özel Türkiye’de eşi olmayan karma bir turnuva kurallar dizini oluşturduk. 2016 sezonunda remi maç sayıları ve maç yapan oyuncu sayılarına bakıldığında, kurallardan hedeflediğimizden çok üzerinde bir verim aldığımızı söyleyebilirim. Tenis sporunun, 7’den 70’e her yaşta oynanabilmesi, vücuda genel faydası ve sosyal yönünün zenginliği ile diğer sporlardan biraz daha farklı bir yeri olduğunu düşünüyorum” dedi.

konya-defi-sampiyonlari-kupalarini-aldi

konya-defi-sampiyonlari-kupalarini-aldi-2

ŞAMPİYONLAR KUPALARI ALDI

Konuşmadan sonra ödül törenine geçildi. İlk olarak Konya Kış Mix Turnuvası’nda ilk 3’e girenlere kupaları verildi. Bu turnuvada, Batuhan Şener ve Burcu Emre çifti birinci, Marziya Akdemir ve Hakan Sözen çifti ikinci, Özlem Özer Çakır ve Serkan İrden çiftçi ise üçüncü oldu. 2015 sezonu Bayan Defi Tenis Turnuvası’nda, en fazla maç kazanan oyuncu Sevim Yönet olurken, Bay Defi Tenis Turnuvası’nda ise en fazla maç kazanan oyuncu Cemil Dağ oldu. 2015 sezonu Bayan Defi Tenis Turnuvası Ana Tablo’da ise, birinci Sevim Yönet, ikinci Marziya Akdemir, üçüncü ise Nalan Günbatılı oldu. Şampiyonlar kupalarını, Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Dr. Orhan Ahmet Şener’in elinden aldı. Sonrasında davetlileri selamlayan Şener, tenis sporuna yıllardır emek verdiğini belirterek, bu sporu daha da geliştirmek için çalışan Defi Tenis Grubu’na teşekkür etti. Turnuvada baylarda A grubunda, Koray Güven birinci, Serkan İrden ikinci, Yücel Şendağ ise üçüncü oldu.

Salih KÖPRÜLÜ> Yeni Meram >Spor > Konya Defi şampiyonları kupalarını aldı
HABER YORUMLARI