YAZARLAR

Şehirlerin görüntüsü yerel yöneticilerin bakış açısını yansıtır.

Türkçemizde bir söz vardır: “Anasına bak kızını al” derler.

Şehirlerde de parklarına, tertemiz havasına, eğlence yerlerine, yollarına, trafik düzenine, ışıklandırılmasına, engellilere, gençlere verdiği çağdaş bir kent görünümüne ve doğa ile ne kadar barışık olduğu görüntüsünü verebilen yerel yöneticilerine bakarak, başarılı olup olmadıkları tartışılır.

Şehirleri battal, hiç değişmeyen, hep aynı içine kapanık, monoton görüntülerden kurtarmak gerekir.

Öyle bir çağda yaşıyoruz ki ayak uydurabilmek için koşmak gerekiyor.

Yerel yöneticilerin gözlerinde asla olmaması gereken şey ise At Gözlükleri’dir.

Şehirlerinde; insanı, hayvanı, bitkiyi birbirinden ayırmadan, birini diğerinden üstün tutmadan hizmet götürmeyi başaran yönetici hep kazanır.

Konya’ da tam 16 senedir derneğimiz kentte yaşayan sahipsiz, sessiz canlar için uğraş veriyor. Onların seslerini duyurmaya çalışıyor.

Devletin valisi olduğunu unutmayan; Sayın Ziyaeddin Akbulut, Sayın Namık Günel, Sayın Ahmet Kayhan, Sayın Osman Aydın, Sayın Atila Osman Çelebioğlu gibi Sivil Toplum Kuruluşu’nu içine sindiren, hayvanlarla uğraşıyor diye aşağılamayan, kapısını kapatmayan valilerle çok işler başarıldı. Sayın Halil Ürün, Sayın Mustafa Özkafa, Sayın Adem Esen gibi Belediye Başkanları ile alt kademelerine hayvanları sevdirmek için uğraşa uğraşa bu günlere geldik.

Şimdi ise Sayın Tahir Akyürek ve gerçekten yüreğinde Tanrı sevgisi, kişiliğinde sonsuz sabır biriktiren Sayın Haşmet Okur beyefendi ile Konya Halkı’na hayvanları sevdirebilmek, eziyet edilmesini önlemek ve Büyükşehir Belediyesi’ne destek olarak, halkla bütünleşerek, Mevlana Kenti’ne yakışır bir sevgi seli oluşturabilmek için Konya’da ilk kez gösteri panolarına;

“Hayvanı doyurmak sadakadır.”

“Yaşam Hakkına Saygı”

“Bir Kap Yemek, Bir Kap Su”

yazan ilanlar asıldı.

Şehrin görüntüsüne renk geldi.

Çağdaş belediyecilik budur.

Bir taraftan hizmet verip, diğer taraftan hizmet götürdüğü insanları eğitmek budur.

İnsanlara; sadece oy gelecek kesime değil, oy gelmeyecek kesime de hizmet verildiğini göstererek çağdaş belediyeci olduğunu kanıtlamak budur.

Şimdi aynı ilanlar basılıp, Müftülük yardımı ile camideki vatandaşa, İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile de öğrencilere ulaştırılacak.

Bu hizmette emeği geçen tüm görevlilere Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Akyürek’ in şahsında teşekkür ediyorum.

Sağ olun Sayın Başkanım,

Konya’da bir ilki yaşattınız.

Sessiz Canların Çığlıklarını Duyurdunuz.

> Yeni Meram >Yazarlar > KONYA' DA BİR İLK YAŞANDI
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.