kapat
Ruşeym Torku

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan “FETÖ” açıklaması

  • Giriş Tarihi: 17.04.2018 13:57
  • Güncelleme Tarihi: 14:02
Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan “FETÖ” açıklaması

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, sosyal medya üzerinden yapılan saldırı ve hakaretler üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada "Söz konusu paylaşımlarda bulunan hesap sahipleri hakkında soruşturma başlatılmış olup, gerçeği yansıtmayan iftira ve hakaret içerikli bu tarz paylaşımlar, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Konya’da yeniden yapılanma faaliyetlerine ilişkin yürütülen soruşturmalarda doğru iz üzerinde olunduğu düşüncesini pekiştirmektedir' denildi.

Why Note!?

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, sosyal medya üzerinden yapılan saldırı ve hakaretler üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada “Söz konusu paylaşımlarda bulunan hesap sahipleri hakkında soruşturma başlatılmış olup, gerçeği yansıtmayan iftira ve hakaret içerikli bu tarz paylaşımlar, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Konya’da yeniden yapılanma faaliyetlerine ilişkin yürütülen soruşturmalarda doğru iz üzerinde olunduğu düşüncesini pekiştirmektedir’ denildi.

İşte Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan o açıklama: “Konya Cumhuriyet Başsavcılığımızca 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain saldırı ve darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmaların hukuk devleti ilkesi ışığında etkili, verimli ve süratli bir şekilde yürütülmesi için azami gayret gösterilmiştir.
Yürütülen soruşturmalar kapsamında FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün yeniden yapılandırılmaya çalışıldığının tespiti üzerine başlatılan soruşturmaya ilişkin olarak, sosyal medya platformlarında soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcımız ve diğer kamu görevlilerine yönelik iftira ve hakaret içeren paylaşımlarda
bulunulmuştur.
Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2018/22944 sayılı soruşturması ile söz konusu paylaşımlarda bulunan hesap sahipleri hakkında soruşturma başlatılmış olup, gerçeği yansıtmayan iftira ve hakaret içerikli bu tarz paylaşımlar, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Konya’da yeniden yapılanma faaliyetlerine ilişkin yürütülen soruşturmalarda doğru iz üzerinde olunduğu düşüncesini pekiştirmektedir.
Kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bu tür bilgi ve haberlere itibar edilmemesi gerektiğini önemle vurgulamak isteriz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”> Yeni Meram >Konya > Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan “FETÖ” açıklaması
HABER YORUMLARI