Torku Jelifest

Konya bugünden itibaren yağışlı bir havanın etkisine girecek!

  • Giriş Tarihi: 3.01.2019 9:02
  • Güncelleme Tarihi: 22:20
Konya bugünden itibaren yağışlı bir havanın etkisine girecek!

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre Konya bugünden itibaren yağışlı bir havanın etkisine girecek. Konya için yer yer kuvvetli kar yağışı ve fırtına uyarısı yapıldı.

Mutlu Akü

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre Konya bugünden itibaren yağışlı bir havanın etkisine girecek. Konya için yer yer kuvvetli kar yağışı ve fırtına uyarısı yapıldı.

Meteoroloji’den yapılan uyarıya göre Konya’nın bugünden itibaren, Orta Akdeniz üzerinden gelen derin alçak basınç merkezi ile Cuma sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği bekleniyor.

Yetkililer, Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde’de yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışları olacağının uyarısını yaparken, cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları daha da azalacak.

Konya için hava durumu tahmini : Konya, Karaman il geneli ve Niğde’nin güneyinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmurla başlayacak yağışların, yükseklerde karla karışık yağmur ve kar, akşam saatlerinden itibaren Konya ve Karaman’ın güneybatısında yer yer kuvvetli kar yağışı şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonar güney yönlerden (Lodos) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.Meteoroloji ,fırtınaya bağlı olarak, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Ayrıca kar yağışına bağlı olarak yer yer Seydişehir-Antalya kara yolunda ulaşımda aksamalar görülebiliyor. Seydişehir-Antalya yolunda 30 santimetreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle, bölgedeki çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren karayolları ekipleri, yolda tuzlama çalışması yapıyor.

Bölge trafik ekipleri, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.> Yeni Meram >Konya > Konya bugünden itibaren yağışlı bir havanın etkisine girecek!
HABER YORUMLARI