Torku Jelifest

Konya Basket zaferle döndü

  • Giriş Tarihi: 8.03.2021 22:00
  • Güncelleme Tarihi: 23:59
Konya Basket zaferle döndü

Konyaspor Basketbol, zirve yarışını yakından ilgilendiren maçta Yalovaspor’u deplasmanda 78-67 mağlup ederek zirve takibini sürdürdü

BASKETBOL Erkekler 1. Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Büyükşehir Hastanesi Konyaspor Basketbol, zirve yarışını yakından ilgilendiren maçta Yalovaspor’u deplasmanda 78-67 mağlup ederek zirve takibini sürdürdü. Karşılaşmaya üç sayı çizgisinden daha yüzdeli başlayan Konyaspor ilk dakikalarda üstünlüğü eline aldı ve ilk çeyreği 22-13 önde tamamladı. İkinci çeyreğe Yalova 7-0 ile başladı. Umipig ve Kaan ile cevap veren Konyaspor farkı tekrar açtı ve çeyreği 43-38 önde noktaladı.

ÜÇÜNCÜ çeyrekte hücumda Jones dışında tıkanan Yalovaspor skor bulmakta zorlandı. Konyaspor bu dakikalarda da yakaladığı ritmi sürdürerek farkı açmaya devam etti. Son bölümde yayın gerisinden etkili olan Yalovaspor maçın içinde kalmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 57-52 Konyaspor üstünlüğüyle geçildi. Son çeyreğe arka arkaya üçlüklerle başlayan Konyaspor farkı çift haneye çıkardı (66-56). Kalan dakikalarda Yalova farkı tek haneye çekse de eritmeyi başaramadı. Karşılaşmadan Konyaspor 78-67 galibiyetle ayrıldı. Yeşil-beyazlı temsilcimiz bu kritik galibiyetle puanını 34’e çıkarttı ve haftayı zirvenin 1 puan gerisinde dördüncü sırada kapattı.

HÜSEYİN TURGUT

 

 > Yeni Meram >Spor > Konya Basket zaferle döndü
HABER YORUMLARI