YAZARLAR

Konya Basınında Parlayan Yıldız Rıdvan Bülbül - Hanefi Aytekin - Yeni Meram Gazetesi

Rıdvan BÜLBÜL Konya Basınında yarım asrı gerilerde bırakmış değerli ve mümtaz bir Konya çocuğudur. Konya inanç sektörüne damgasını vurmuş Ünlü BÜLBÜL Hocanın evladı ayalindendir.

Basın dendiği zaman halkın gözü kulağı. Beş duyudan en aktif iki değer akla gelir ki, bu iki değeri tatmin etmek her yiğidin harcı değildir. Sevgili Meslektaşımız BÜLBÜL insani değerlerini en iyi çalıştıran ve muhataplarını asla incitmeyen ve fakat gerçeğin ta kendisini dizlerine döken bir mümtaz kardeşimizdir, Rıdvan BÜLBÜL.

Halka inmek, halk adamı olmak sıradan duygularla asla mümkün değildir. Sevgili BÜLBÜL Mesleğinin inceliklerini kitaplara dökerek, ülke basın camiasına da yol gösterip ışık tutmuştur.

Sevgili BÜLBÜL ile 1953 yıllarında tanışıp, onun mesleğine olan aşkını Kamu Hizmetinde verdiğim 31 yıl içinde de sürdürme kararlılığımı, değerli meslektaşımdan aldığım azim ve kararlılıkla sürdürüp, bu günlere geldiğimiz de biz de yarım asırlık bir mazide Sayın Bülbülle adeta kader birliği yaptık

Konya Basın Camiası. Kuruluşu SAYIN BÜLBÜL’ün de başında bulunduğu bir avuç idealist Konya çocuğunun elbirliği ile vücut bulurken, ınkıtaya uğradığı 1960’ların sonu ve 1970’lerin başında Konya Bölge Gazeteciler Cemiyeti adı altında bizatihi tarafımın önderliği ile yeniden vücut bulmuş ve Konya Ulusal YAYIN ORGANLARI İÇİNDEKİ ONUR KAYNAĞIMIZ BAYRAM GAZETELERİ TARAFIMDAM HAYATA GEÇİRİLİRKEN, Bölge ismi kaldırılarak KONYA GAZETECİLER CEMİYETİ şeklinde olan kuruluşumuz bu günlere değin gelmiş, yine Sevgili BÜLBÜL’ün mahareti söz konusu Cemiyetin varlığının idamesi sağlanmıştır.

Mümtaz meslektaşımın çok mümtaz Eşleri AYLA HANIM inancımız odur ki, Rıdvan BÜLBÜL’ün hayatının akışının yegane dayanağı ve bir tek evlatları ile torunlarının BÜLBÜL HOCA Ahlakı ile ahlaklaşıp bu Cemiyette Anne ve Babasının evladı olmalarına dayanan bir Evlad-i Ayal olmuşlardır.

Rıdvan BÜLBÜL Ailesinin onurlu hayatı ötesinde pek çok meslektaşlarına ilham kaynağı olurken de Ülke Basını içinde bir ekol olmuştur.

Rıdvan BÜLBÜL’ün Basın Ahlak kuralları içindeki öncü ve önderliği, Konya Basın Tarihi içindeki müstesna yerini hep koruyacak ve Sevgili BÜLBÜL’ün daha nice yıllar sağlık sıhhat ve afiyet içinde Ülke Basınına katkılarda bulunacak, YENİ MERAM GİBİ BİR GERÇEK TARAFSIZ YAYIN ORGANINDA VARLIĞINI korurken Gazetemiz YENİ MERAM’da çalışanların cümlesine bir ağabey olma özelliğini koruyacaktır.

Bitip tükenmeyen azim ve kararlılığı ile Siyasi, Ahlaki, Edebi, Sosyal ve Kültürel yazılarını ciltler dolusu kitaplardan analiz ederek bu Cemiyet ve insanlarına hizmete devam edecektir.

Bizlerinde gözünde bir değerli meslektaşımız olma özelliğini de keza hep koruyacaktır. Kendisine daha nice yıllar hep sevenleri yanında kalsın dualarımızla, sevgiler sunarız.

 

> Yeni Meram >Yazarlar > Konya Basınında Parlayan Yıldız Rıdvan Bülbül
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.