Ruşeym Torku

Konuk’a fahri hemşehrilik beratı

  • Giriş Tarihi: 1.04.2013 17:43
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Konuk’a fahri hemşehrilik beratı

Cihanbeyli Belediyesi, ‘Cihanbeyli değişiyor, değişimde imzası bulunanları unutmuyor’ temasıyla düzenlediği törenle, ilçe tarihinin en büyük entegre sanayi yatırımının yapılmasına öncülük eden ve ilçedeki istihdam probleminin çözümüne katkısı büyük olan

Why Note!?

İlçe merkezi ve köylerden gelen vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen törene Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Dr. Mustafa Baloğlu, Ayşe Türkmenoğlu, İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Cihanbeyli Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Cihanbeyli Belediye Başkanı Dr. Mehmet Ali Önal, Belde Belediye Başkanları ile Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar ve ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşlarının kemsilcileri katıldı.

Cihanbeyli Konferans Salonu’nda düzenlenen törende, ilk olarak Recep Konuk’a Belediye Meclisi’nin fahri hemşehrilik verilmesine dair aldığı karar okundu. Kararda Konuk’a “Cihanbeyli’nin gelişimine ve değişimine, istihdama getirdiği çözüm, bölge ekonomisine sağladığı katkı” dolayısıyla fahri hemşerilik verildiği belirtilirken, kararın okunmasından sonra ilk sözü Cihanbeyli belediye Başkanı Dr. Mehmet Ali Önal aldı. Önal yaptığı konuşmada “Bugün ilçemiz için çok anlamlı bir gün. 2011 yılında böyle bir karar aldık. Bölgemizde 2006 yılında başlayan ve parlayan bir yıldız olan Panplast Sulama Sistemleri Tesisleri bölgemizde 350/ kişiye istihdam sağlamış ve gelecekteki hedefleri ise 500 kişi olarak planlanmaktadır. Bölgemizin kalkınmasına büyük katkı sağlayan Recep Konuk başkanımızın yaptıklarını bir kaç dakikayla anlatmak çok zor. Fakat böyle bir ödülün tarafımdan verilmiş olması beni son derece memnun etti” dedi.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Dr. Mehmet Ali Önal tarafından kendisine fahri hemşehrilik Beratı’nın takdim edilmesinin ardından kürsüye gelen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Ben kendimi Cihanbeyli’nin fahri hemşerisi olarak görmüyorum, ben ne kadar Çumralı isem o kadar da asli Cihanbeyliliyim. Tıpkı Seydişehirli, Beyşehirli, Hadimli, Taşkentli, kısaca Konya’nın tüm ilçelerinin ve köylerinin asli hemşehrisi olduğum gibi, buranın da asli bir parçasıyım. Şahsıma tevdi edilen hemşehrilik beratından onur duydum, gurur duydum, şeref duydum. Belediye meclisimizin aldığı bu karar için başta değerli Belediye Başkanımız olmak üzere Belediye Meclisimizin kıymetli üyelerinin hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Konuk’a fahri hemşehrilik beratı
HABER YORUMLARI