kapat
Ruşeym Torku

Kombassan’da İnovasyon Çalıştayı

  • Giriş Tarihi: 16.04.2013 10:08
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Kombassan’da İnovasyon Çalıştayı

Kombassan Holding Yönetimi, grubun İnovasyon Koordinasyon Merkezi (İKM), Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği yöneticileri, gruba bağlı şirketlerin genel müdürleri ve inovasyon temsilcilerinin geniş katılımıyla “Kombassan İnovasyon Çalıştayı” gerçekleş

Mevlana Bera Otel’de gerçekleştirilen çalıştayın açış konuşmasını yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Şahin; Kombassan Grubu’nun tüm faaliyet alanlarında ve çalışanlarında inovasyonun bir kültür haline gelmesine yönelik önemli aşamalar kaydettiklerini belirtti. İnovasyonun, Kombassan’da kurumsal yapılanmanın en önemli ve vazgeçilmez unsurlardan biri olduğunu ifade eden Şahin, bu amaçla 2009 yılı Nisan ayı içerisinde, holding ve bağlı şirketlerinde yenilikçi fikir ve projeleri değerlendirmek, inovasyon kültürünü ve sistematiğini oluşturmak amacıyla holding merkezli olarak kuruluşunu gerçekleştirdikleri İKM’nin 4. yılını tamamladığını belirtti.
Şahin, İKM’nin yol gösterici çalışmaları kapsamında birçok şirketlerinde TÜBİTAK destekli ARGE projelerinin tamamlandığını, bazılarının da devam etmekte olduğunu belirtti. Ayrıca şirket yöneticilerine ve çalışanlarına yönelik inovasyon bilgilendirme seminerlerinin ve ARGE proje hazırlama ve desteklerine yönelik çalıştayların düzenlendiğini ifade eden Şahin, bu çalışmaların ana hedefinin ise; bütün çalışanlarıyla Kombassan’da inovasyonun bir kültür olarak benimsenmesi, şirket faaliyetlerine dinamizm kazandırılması ve global ortamda rekabet edebilir bir yapının oluşturulması olduğunu söyledi.
Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Fatih Botsalı da, inovasyonun önemi, yönetimi ve şirket içerisinde inovasyonun kurumsallaştırılması ve sistematiği ile ilgili bilgiler verdi. Botsalı, inovasyonu kurum kültürü haline getirme hedefi olan şirketlere Kombassan’ın önemli bir model olabileceğini vurguladı. İKM yetkilileri tarafından da, kurulduğu günden bugüne İKM’nin faaliyetleri ve gelişimi hakkında bir sunum yapıldı ve grubun inovatif faaliyetleri ve performansına yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.
Çalıştayın öğleden sonraki bölümünde ise, belirlenen konularda sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde müzakereler yapıldı ve ödül törenine geçildi. Yapılan ödül töreninde grubun inovatif kültürüne katkıda öne çıkan Kombassan şirketlerine ödül verildi. Programın sonunda bir kapanış konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şan; gruplarında inovasyonun daha kurumsal bir yapıya dönüştürülmesi için önümüzdeki günlerde de çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti. Çalıştayın sonunda ödül alan şirket yöneticileriyle birlikte toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Kombassan’da İnovasyon Çalıştayı
HABER YORUMLARI