Torku Jelifest

Komando gibi hırsız

  • Giriş Tarihi: 1.06.2015 2:14
  • Güncelleme Tarihi: 2:14
Komando gibi hırsız

6 ay önce Karaman’daki bir iş hanında kasa hırsızlığı yapan 55 yaşındaki Kenan A’nın, hırsızlık yaptığı anı kayda alan güvenlik kamerası görüntülerine ulaşıldı. Kasadaki paraları çaldıktan sonra 3 metre yükseklikten sarkıttığı iple aşağı inerek olay yerinden uzaklaştı

Karaman’da bir iş merkezinde kasa hırsızlığı yapan 55 yaşındaki hırsız dağ komandolara taş çıkarttı. 6 ay önce seki çeşme mahallesindeki İl Özel İdare İş Merkezi’nin kamera kayıtlarına ulaşılmasıyla ortaya çıkan hırsızlık görüntülerinde Kenan A. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne girerek Birliğin kasasındaki 600 TL’yi çaldı. Kenan A. iş hanının 3. katında olan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ndeki kasayı soymak için iş hanına kapıdan girdi. Kasa soyma işleminin ardından yanında getirdiği poşetin içinde bulunan ipli merdiveni  3 metre yükseklikten zemine sarkıtarak iş hanının 1. katından zemine ulaştı. İş yerinin giriş kapısının hemen bitişiğinde olan lokantanın açık olmasını aldırış etmeyen Kenan A. büyük bir soğukkanlılık göstererek 1 saat 20 dakika içeride kaldı. Yine aynı soğukkanlılıkla lokanta çalışanlarını umursamadan sarkıttığı iple aşağı inerek olay yerinden uzaklaştı.

HIRSIZI GÖREN VATANDAŞ ŞAŞIRDI

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre Kenan A.’nın kasadan çaldığı paralar ile ipten sarkarak aşağı inişine gören bir vatandaş ise, ne yapacağını şaşırarak önce yoluna devam etti. Daha sonra durumu kavrayarak Kenan A’nın peşinden koştu.

komando-gibi-hirsiz-2

HIRSIZ CEZAEVİNDE

Güvenlik kamerası görüntülerinden kimliği tespit edilen Kenan A. Karaman Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince yakalanarak tutuklandı. Çok sayıda sabıkası olduğu öğrenilen Kenan A.’nın şuanda Afyonkarahisar Cezaevinde başka bir suçtan tutuklu olduğu öğrenildi.

Adem DEMİREL/KARAMAN> Yeni Meram >Türkiye > Komando gibi hırsız
HABER YORUMLARI