Torku Jelifest

Kocaman’dan flaş açıklama: Kendimi borçlu hissediyorum

  • Giriş Tarihi: 6.12.2019 16:25
  • Güncelleme Tarihi: 16:24
Kocaman’dan flaş açıklama: Kendimi borçlu hissediyorum

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “Keskin çöküşün iki bölümü vardır. Birincisi maddiyat, ikincisi teknik heyet ile oyuncu grubu arasındaki uyuşmazlık. Şu anki görünen sanki ikinci bölümde bir sorun var gibi görünüyor. Krizi çözme adına adımlar attık” dedi

KONYASPOR’DA son günlerdeki kötü gidişat sonrası istifa söylentileri çıkan Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, “İlk 7 maçta sadece 6 gol yemiş 12 puan almış bir takımdan bahsediyoruz. Son 6 maçta ise 14 gol yemiş neredeyse maç başına 2,5 gol yemiş. Bu süreç içinde son derece ciddi bir problem olduğu anlaşılıyor” dedi.

Konya’da Ecdat Bahçesi’nde özel bir televizyon kanalı için çekimleri yapılan MasterChef programına jüri üyesi olarak katılan Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman program öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kocaman, Konyaspor’da yaşanan durum için, “Lafı sağa sola götürmeye çalışmadan kitabın ortasından söylemek gerekirse bu kadar keskin sıkıntılı bir çöküş iki nedenden kaynaklanır. Yirmi yıldır bu işin içerisindeyim. Birincisi ciddi bir para sorunu vardır, yönetimin bu ilerleyen haftalarda oyuncularda yavaş yavaş çalışanlarda, teknik heyette işle olan irtibatında düşüş başlar, bu odaklanmayı azaltır. Şu an için böyle bir sorun var mı derseniz, yok görünmüyor bu anlamda yok. İkinci neden oyuncu grubuyla teknik heyet arasında bir uyuşmazlık vardır bu çok net, bunu kibarca söylüyorum bunun lamı cimi yok. Bu kadar bir keskin dönüş varsa budur. Şu anki görünen sanki ikinci bölümde bir sorun var gibi görünüyor” dedi.

Yaşanan duruma yönelik “Bu fotoğrafı gördükten sonra mutlaka bir değerlendirme yapmak lazım” diyen Kocaman sözlerini şöyle sürdürdü. “Sadece benim kişisel değerlendirmem dışında kulüp olarak, kulübün menfaatleri doğrultusunda bir değerlendirme yapmak lazım. Kulüp bu konuda değerlendirmesini yaptı, devam kararı aldı. Benim şu anda çok fazla yapabileceğim bir şey yok. Kendimi şu anda kendimi borçlu hissediyorum. Vereceğim köklü bir karar konusunda şu anda ben bu kararı veremezdim yönetimin vermesi gerekirdi ve devam kararı aldı”.

Krizi çözecek adımlar atma konusunda bir yol haritasını belirlediğini, ayrıntı veremeyeceğini ve buna yönelik ilk adımları attığını da ifade eden Kocaman, Gaziantep maçında Konyaspor’un sahada daha gayretli bir takım olarak çıkacağını da sözlerine ekledi. *AA> Yeni Meram >Konya > Kocaman’dan flaş açıklama: Kendimi borçlu hissediyorum
HABER YORUMLARI