kapat
Ruşeym Torku

Kocaman mutluluk

  • Giriş Tarihi: 23.11.2014 18:22
  • Güncelleme Tarihi: 18:22
Kocaman mutluluk

Önemli bir galibiyete imza attıklarını belirten Torku Konyaspor’un teknik patronu Aykut Kocaman, “İlerleyen haftalarda tırmanışımızı sürdürmek istiyoruz” dedi.

Rakip çok genç ve dinamik

 

TORKU Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ilerleyen haftalarda tırmanışlarını sürdürmek istediklerini söyledi. Kocaman, 2-0 galip geldikleri Gaziantepspor maçının ardından yapılan basın toplantısında, iyi bir oyun ortaya koyduklarını ve bu oyunun ardından galip gelmenin çok güzel olduğunu belirterek, oyuncularını kutladı. Zor bir maça çıkacaklarını bildiklerini anlatan Kocaman, “Bütün futbolcu arkadaşları kutluyorum. Maç öncesi zor bir maç geçireceğimizi biliyorduk. Maçın zorluğunu arttıran başka bir faktör ise rakibin nispeten tecrübesiz ama çok genç ve dinamik oluşuydu” dedi.

 

20’den sonra ağırlığımız koyduk

 

SON 4 haftayı gol yemeden bitirmiş ve 10 puan toplamış bir takımla oynadıklarını sözlerine ekleyen Kocaman, “Özgüvenli ve moralli bir şekilde çıktılar karşımıza. Dolayısıyla bu maçın 15-20 dakikasını etkileyecekti. İlk 15-20 dakika denemelerle geçti ve üzerimize gelmeye çalıştılar. Daha sonra rakip takımda Muhammed’in sakatlamasında sonra bağlantılarda problem yaşadılar. Doğal olarak sonra biz kontrolü elimize aldık ve net gol pozisyonları bulduk” şeklinde konuştu.

 

Yukarıya tırmanmamız lazım

 

İLK yarıda buldukları pozisyonları değerlendiremediklerini, dolayısıyla iyi oyun ve güzel oyunun karşılığını bulmadıklarını sözlerine ekleyen Kocaman, “İkinci yarıya golle başlayınca daha rahatladık. İkinci yarı ilk yarıya göre daha dengeli bir oyun ortaya koyduk. Son dakikalarda rakibin çok önemli pozisyonları vardı. Bunları kalecimiz çok iyi bertaraf etti. Arkasından gelen galibiyet bizi son derece memnun etti. İlerleyen haftalarda yukarıya tırmanışımızı sürdürmeyi istiyoruz” açıklamasında bulundu.> Yeni Meram >Spor > Kocaman mutluluk
HABER YORUMLARI