YAZARLAR

Kısa tatille toruna ziyaretten anılar-Hanefi Aytekin-Yeni Meram Gazetesi

İleri yaşla anımsamalar ve hareketlerin sınırladığı bir kısa tatili geçen haftaki yazımda dile getirmiştim.

Torun aşkı ile yola çıktığımızda Konya hava alanından sevgili eşimle birlikte uçarak yolumuza muvasalat ettiğimiz uçağımızın 50 dakika rötar yapması sakilliğine rağmen karadan değil göklerde süzülerek İstanbul’a yol aldık.

Çağımız dünyasının uzun yıllar önce yerden gökyüzüne çıkardığı milletlerin insanlarının mutluluğunu bizde yakalamış olmamızdan duyduğum memnuniyet kayda değerdi…

Çağımız dünyasının ileri ülkelerinin yerden göğe açılması Büyük Önder Atatürk’ün ‘ İSTİKBAL GÖKLERDEDİR’ ‘vecibesi ile uyumlu olup, büyük önderimizin çizdiği yoldan ve gösterdiği hedeften sapmadan gidebilmiş olsaydık şimdilerde tadabildiğimiz mutluluğu 1946’lı yıllardan buyana tadacak olmamız gerçeğini görmemiz gerek.

İstanbul Atatürk Hava Limanı’na inerken dünyanın en büyük hava limanlarından birine sahip olmamızın yerde ve gökte disiplinli hizmetlerdeki Dr. Hanefi Aytekin’e kavuşma sevincimiz görülmeye değerdi.

Hasret giderdik yatıp dinlendik akşam saatlerinde Florya sahiline inip deniz görseli ile ruhumuzu dinlendirirken, sayın cumhurbaşkanımızın da bir şehit çocuğunun düğününe nikah şahitliği için iştiraklerine tanık olduk…

Bu görsel şöleni Boğazın sihirli güzelliğini bize tattırmak için Sarıyer’deki vilayet evi bizimde evimiz olması hasebiyle bizi oraya çekti ve daha da önemlisi adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olan ve girişine muhteşem bir şehitler anıtı yapılan köprüde dualarımızı yaptık şehitlerimizi rahmetle andık… Doyasıya boğazı seyredip evimize döndük…

Taşı toprağı altın derler ya İstanbul için Topkapı Sarayının en uç noktasında boğaza nazır yerde kurulmuş tarihi Sarayburnu’ndaki orduevimizde bir akşam yemeği yerken kahraman ordumuzun yüksek disiplin ve insan sevgisine bir kez daha şahit olduk…

Daha sonrasında Dr. Hanefi’nin uzman Dr. olma uygulaması Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gelip bu güzide Bölge Sağlık Kompleksi’ni gördük.

Bu modern sağlık tesisinde bir ambulans helikopterin hazır bekletildiğine tanık olurken Başhekim Yardımcısı hemşehrimiz Uzman Dr. Kenan Akgöz’ü ziyaret ettim.

Torosların çocuğu Taşkent’in mihrabından su içmiş, Kıble Kayası’nın gölgesinde serinlemiş değerli Uzm. Dr. Akgöz’ün meslek aşkını, ışıklarının başarısını aydınlattığına tanık olduk.

Torun Dr. Hanefi Aytekin ehil ellerden feyz alırken anne baba ve dedesini sevince kıvanca boğdu.

Bölüm Başkanı Nefrolog Doç. Dr. Numan Görgülü, Dahiliye Uzmanları Doç. Dr. Ahmet Engin Atay, Uzm. Dr. Mürselin Güney ve Uzm. Dr. Aytekin Güven (baş asistan) torunuma feyz veren çok değerli akademik hekimler oluyordu.

Dünyanın gözdesi İstanbulumuzun Asya kıtasını Avrupa kıtasına bağlayan boğazdaki 3 muhteşem köprü İstanbulumuzun, Türkiyemizin adeta gerdanlığı gibi görülürken ve boğazın incileri olurken Avrasya ve Marmaray tünelleri ile de nüfusu 20 milyonu aşan İstanbul halkına disiplinle hizmet vermektedir.

Gerçek demokrasi ve gerçek adalet ve fırsat eşitliği ancak ve ancak Cumhuriyetimizin tüm vecibeleri ile işletilmesiyle mümkün olacağının bununda ancak Cumhuriyet umdelerinden sapmadan şaşmadan işletilmesi ile mümkün olacağı inancımızla tüm sorumlulara başarı ve esenlikler dilerim…

> Yeni Meram >Yazarlar > Kısa tatille toruna ziyaretten anılar
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.